WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Andrzej Bargiel chce ustanowić nowy rekord "Śnieżnej Pantery"

Najbardziej znany polski skialpinista Andrzej Bargiel postawił przed sobą nowe wyzwanie. Postanowił zawalczyć o tytuł "Śnieżnej Pantery", a jednocześnie pokonać pięć siedmiotysięczników w rekordowym tempie.
Michał Bugno
Michał Bugno
PAP / ANT /Photoshot

Andrzej Bargiel ze względu na swoje dotychczasowe wyczyny zaliczany jest do czołówki światowego alpinizmu - słynie z tego, że dokonuje rzeczy niemożliwych. Fakt, że chce zmierzyć się z nowym wyzwaniem, nikogo specjalnie nie zaskoczył. Jako skialpinista wspina się na szczyty najwyższych punktów świata, by następnie zjechać z nich na nartach.

Projekt, którego realizacji się podjął - "Śnieżna Pantera", zakłada nie tylko zdobycie 5 siedmiotysięczników leżących na terenie Kirgistanu, Kazachstanu i Tadżykistanu, ale także zakończenie go w 30 dni, o 12 dni szybciej niż dokonali tego w 1999 roku Denis Urubko i Andriej Mołotow - dotychczasowi rekordziści.

Andrzej wraz z towarzyszącą mu ekipą wyruszył w podróż 29 czerwca. Rzesza fanów mocno mu kibicuje i czeka na informacje o każdym małym kroku, który przybliży go do zwycięstwa.

Od początku przygotowań do wyprawy poczynania Andrzeja Bargiela śledzi kamera filmowa, która towarzyszyć mu będzie przez całą podróż. W efekcie powstanie serial dokumentalny "Andrzej Bargiel - Śnieżna Pantera", który jesienią wyemituje kanał CANAL+ Discovery.

ZOBACZ WIDEO Krystian Zalewski: Szczyt formy ma przyjść na Rio (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.