Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Francuski konsulat wystawił rachunek za akcję ratunkową Elisabeth Revol

Masha Gordon, przyjaciółka Elisabeth Revol, poinformowała, że francuski konsulat wystawił rachunek w wysokości 31 tysięcy euro za akcję ratunkową Elisabeth Revol w Himalajach.
Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Elisabeth Revol Facebook / Na zdjęciu: Elisabeth Revol

Gordon poinformowała o tym w newsletterze wysłanym do osób, które wpłaciły pieniądze na rzecz pomocy rodzinie Tomasza Mackiewicza.

"Do tej pory otrzymaliśmy rachunek w wysokości 31 tysięcy euro od francuskiego konsulatu, który przekazał środki na akcję ratunkową. Wciąż nie wiemy, czy konieczny będzie zwrot kosztów za akcję polskiej stronie. Pieniądze ze zbiórki, potrącone o koszty akcji ratunkowej (staramy się ją zminimalizować), zostaną podzielone pomiędzy trójkę dzieci Tomka: Antoninę, Zoję i Maksa".

"Odwiedziliśmy Elisabeth w szpitalu. Jest pod dobrą opieką, powoli oswaja się z tragicznymi wydarzeniami z zeszłego tygodnia. Dziękuję wszystkim za okazanie nadzwyczajnej solidarności" - czytamy w komunikacie od Mashy Gordon.

Zbiórka publiczna dla rodziny Mackiewicza prowadzona jest na stronie internetowej "gofundme.com". Masha Gordon jest za nią odpowiedzialna. Na chwilę obecną uzbierano 146 tysięcy euro.

Gordon urodziła się i wychowała w Rosji, od pewnego czasu mieszka w Londynie. Pracuje w sektorze finansowym, a w wolnych chwilach oddaje się swojej pasji, jaką jest alpinizm. Do tej pory wspięła się na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów oraz zdobyła bieguny północny i południowy. Z Elisabeth Revol wspinała się m.in. w ubiegłym roku na ośmiotysięcznik Makalu.

ZOBACZ WIDEO Paweł Kapusta z Francji: Revol nie chce rozmawiać z dziennikarzami

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (19):

Zobacz więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×