KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rodzinne miasto Tomasza Mackiewicza organizuje zbiórkę dla jego bliskich

Urząd Miasta i Gminy Działoszyn rozpoczął zbiórkę środków dla bliskich Tomasza Mackiewicza. Alpinista zaginiony na Nanga Parbat wychował się w tej miejscowości.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Tomasz Mackiewicz Facebook / Na zdjęciu: Tomasz Mackiewicz
Alpinista pochodził z Działoszyna, spędził w nim dzieciństwo, uczył się w Szkole Podstawowej. Do tej pory mieszkają tam jego rodzice, ojciec Mackiewicza - prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Dziennikarstwa Obywatelskiego - założył w Działoszynie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Społeczność wspiera krewnych himalaisty, klka dni temu w intencji zaginionego modlili się wierni z tamtejszej parafii.

Sprawą żyje całe miasto, choć niewielu pamiętało, że Mackiewicz wychowywał się w miejscowości. Do szkoły średniej chodził w Częstochowie, potem przeniósł się tam na stałe.

Urząd Miasta i Gminy od 1 do 28 lutego prowadzi zbiórkę dla rodziny Tomasza Mackiewicza. Oto nazwa i adres posiadacza rachunku oraz numer konta, na który można wpłacać pieniądze: Miasto i Gmina Działoszyn, ul. Piłsudskiego 21, 98-355 Działoszyn, NBS w Działoszynie 96 9251 0009 0000 1094 2000 0870.

To nie jedyna trwająca akcja. Na portalu Zbiórka.pl znajduje się blisko 640 tys. złotych, na GoFundMe 147 tys. euro (ok. 590 tys. zł). Na godzinę 14:00 w piątek daje to ponad 1,2 mln złotych.

Mackiewicz zaginął pod koniec stycznia w drodze powrotnej ze szczytu Nanga Parbat. Po Polaka ruszyła ekipa ratunkowa, która nie zdołała jednak dotrzeć na wysokość 7200 metrów, gdzie prawdopodobnie pozostał Mackiewicz, zmagający się z chorobą wysokościową i ślepotą śnieżną. Alpiniści uratowali jego współtowarzyszkę wyprawy, Elisabeth Revol. Francuzka zdołała zejść na niższą wysokość.

ZOBACZ WIDEO Paweł Kapusta z Francji: Revol nie chce rozmawiać z dziennikarzami
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×