Tak wygląda K2 w 3D. Widok robi wrażenie

Polscy himalaiści jako pierwsi na świecie chcą zdobyć K2 zimą. Szczyt na wysokości 8611 m n.p.m. w trójwymiarowym obrazie prezentuje się niesamowicie.

Dawid Borek
Dawid Borek
K2 WP SportoweFakty / Na zdjęciu: K2
W skład ekipy, która chce zaatakować K2, wchodzą Denis Urubko, Marcin Kaczkan, Krzysztof Wielicki, Maciej Bedrejczuk, Adam Bielecki, Marek Chmielarski, Rafał Fronia, Janusz Gołąb, Artur Małek, Piotr Snopczyński (kierownik bazy), Piotr Tomala i Dariusz Załuski (filmowiec).

W sobotę wszyscy uczestnicy wyprawy wrócili do bazy, czekając na poprawienie się pogody. W niedzielę warunki atmosferyczne w końcu umożliwiły wspinaczkę, dzięki czemu Denis Urubko i Marcin Kaczkan wyruszyli z bazy do pierwszego obozu. Tam spędzą najbliższą noc.

Polscy himalaiści chcą zdobyć szczyt, co zimą jeszcze nikomu się nie udało. K2 (8 611 m n.p.m.) w trójwymiarowym obrazie prezentuje się niesamowicie. Wdrapanie się na ten ośmiotysięcznik byłby dla Polaków ogromnym, historycznym sukcesem.
źródło: Google Earth źródło: Google Earth
Zobacz K2 oraz sąsiednie szczyty w Google Earth. Trójwymiarowy obraz dostępny pod tym adresem.

Warto dodać, że pięciu z 12 uczestników zimowej wyprawy na K2, zdobyło ten szczyt latem (Wielicki, Załuski, Bielecki, Gołąb, Kaczkan).

ZOBACZ WIDEO To tam mieszka na co dzień Elisabeth Revol - zobacz reportaż WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×