Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Elisabeth Revol przyjedzie do Zakopanego. Po raz pierwszy w Polsce opowie o akcji ratunkowej na Nanga Parbat

W Zakopanem dojdzie do spotkania z Elisabeth Revol, Adamem Bieleckim, Jarosławem Botorem i Piotrem Tomalą. Po raz pierwszy opowiedzą oni o akcji ratunkowej na Nanga Parbat.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Elisabeth Revol East News / AFP PHOTO/JEAN-PHILIPPE KSIAZEK / Na zdjęciu: Elisabeth Revol
"O pasji, przyjaźni i partnerstwie w górach najwyższych" - tak anonsowane jest spotkanie z alpinistami. Elisabeth Revol razem z Tomaszem Mackiewiczem w styczniu wspinali się na Nanga Parbat. To było jedno z najgłośniejszych wydarzeń w świecie himalaizmu w ostatnich latach. Po drastycznym pogorszeniu się warunków atmosferycznych, Francuzka i Polak mieli problemy z zejściem i nie mogli o własnych siłach dotrzeć do obozu.

Mackiewicz został na Nanga Parbat, a Revol ruszyła w dół. Ocaliła ją wyprawa ratunkowa w składzie Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor. Pierwsza dwójka w szybkim tempie wspinała się po zabójczej górze, aż wreszcie odnalazła Francuzkę. Tą akcją żyła cała Polska, która śledziła kolejne sygnały z GPS Bieleckiego. Revol udało się uratować.

Do spotkania dojdzie w piątek w Zakopanem. Revol została zaproszona na 14. edycję Spotkań z Filmem Górskim. Początek zaplanowany jest na godzinę 21:00. Po spotkaniu odbędzie się pokaz filmu "Sen o Nandze" w reżyserii Barbary Jendrzejczyk.

Revol wspina się od 19. roku życia. Często decyduje się samotne wyprawy, bez butli z tlenem i pomocy tragarzy. Na swoim koncie ma samodzielne zdobycie Broad Peak, Gaszerbrum I, Gaszerbrum II czy Lhoste. W styczniu podjęła trzecią próbę wejścia wraz z Mackiewiczem na Nanga Parbat. Szczyt udało im się zdobyć.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 88. Janusz Gołąb: Znaleźliśmy się w pułapce na K2. To było ogromne zagrożenie


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
spotkania.zakopane.pl
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×