WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

K2: ekipa Alexa Txikona w C2. Wspinacze znajdują się na wysokości 6542 m

Zespół Alexa Txikona nie rezygnuje ze zdobycia K2 (8611 m n.p.m.) zimą, chociaż szanse na to są minimalne. W piątek ekipa dotarła do obozu 2 na wysokości 6542 m. W weekend pogoda ma być dobra.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: K2

"Nowe wieści od Alexa Txikona! Przyszła świeża prognoza. Jest poprawa - jutro i w niedzielę pogoda ma być dobra, później gorzej. Spróbują jutro (w sobotę -  przyp. red.) postawić C3. Wyjście między ich 8 a 10 i 6h w górę, jeśli prognoza się sprawdzi" - poinformował na Twitterze dziennikarz RMF FM, Michał Rodak.

W piątek zespół Txikona, który wciąż ma nadzieję na zdobycie ośmiotysięcznika K2 (najwyższego szczytu Karakorum i drugiego co do wysokości szczytu Ziemi) zimą, dotarł do C2 (6542 m). Himalaiści planowali wykonanie poręczowania powyżej obozu, ale nie pozwoliły na to warunki wietrzne.

Najnowsze prognozy mówią jednak o poprawie pogody w weekend, więc zespół ma podjąć próbę dotarcia do C3 (7400 m). Szanse zdobycia K2 zimą (termin upływa 21 marca) ciągle są niewielkie, jednak to nie zniechęca Hiszpana.

ZOBACZ WIDEO Zwycięzcy i przegrani MŚ w Seefeld według Svena Hannawalda

- Jesteśmy gotowi. K2 dał nam wyjątkowe i niepowtarzalne chwile, nigdy nie zapomnimy co tu przeżyliśmy (...). Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby wspiąć się na górę, ale zawsze będziemy chłodno kalkulować i pamiętamy, że naszym celem jest powrót do bazy - pisał Txikon na Facebooku przed wyruszeniem w kierunku C2 - WIĘCEJ TUTAJ.

Przypomnijmy, że Txikon wcześniej brał udział w akcji poszukiwawczej Toma Ballarda i Daniele Nardiego na Nanga Parbat w Himalajach. Doświadczony wspinacz wysokogórski ruszył na pomoc spod K2, lecz nie udało się odnaleźć Brytyjczyka i Włocha.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter/m_rodak

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×