Elisabeth Revol znów zdobywa szczyty! Weszła na Mount Everest

Elisabeth Revol, himalaistka, która wspólnie z Tomaszem Mackiewiczem zdobyła Nangę Parbat, wróciła do "zabawy". Francuzka spełniła swoje marzenie i weszła na Mount Everest!

Dawid Borek
Dawid Borek
Elisabeth Revol Facebook / Na zdjęciu: Elisabeth Revol
- Chciałabym spróbować wejść na Mount Everest. Chciałabym sprawdzić, czy jeszcze mogę, czy mogę wrócić - mówiła w grudniu ubiegłego roku Elisabeth Revol. W czwartkowy poranek spełniła marzenie. Zameldowała się na najwyższej górze świata (8848 m n.p.m.)!

Informację o wyczynie francuskiej himalaistki potwierdził WP SportoweFakty Ludovic Giambiasi, partner wspinaczkowy Elisabeth Revol. "Szczegółów zdradzić nie mogę. Elisabeth nie chce się komunikować" - przekazał Giambiasi.

Pojawiły się informacje, że Elisabeth Revol na Mount Everest weszła nie korzystając z tlenu. Tego nie udało się nam potwierdzić.

ZOBACZ WIDEO Boniek zaskoczony porażką Legii. "Przy tym budżecie powinni bez problemu wygrać ligę"

Czytaj także: Wczasy all inclusive pod Mount Everest. Za 300 tys. zł. możesz zdobyć górę i zrobić sobie fotkę

Francuzka na najwyższej górze świata miała stanąć o 9:40 miejscowego czasu. Liderem ekspedycji z jej udziałem był Kanadyjczyk Matthews Clayton Vernon.

Elisabeth Revol na początku ubiegłego roku, wspólnie z Tomaszem Mackiewiczem, zdobyła Nangę Parbat (8126 m n.p.m) - jedną z najwyższych i najtrudniejszych gór świata.

Po ataku szczytowym, Revol i Mackiewicz utknęli na wysokości około 7200 metrów. Na pomoc ruszyli im polscy himalaiści z narodowej wyprawy na K2. Denis Urubko i Adam Bielecki (w akcji brali też udział Jarosław Botor i Piotr Tomala) zdołali dotrzeć do Francuzki, która o własnych siłach schodziła w dół i sprowadzić ją na wysokość około 5000 metrów. Stamtąd ratowników i Revol zabrał helikopter.

Czytaj także: Dramatyczna relacja Magdaleny Gorzkowskiej z wejścia na Makalu. "Poczucie igrania z własnym życiem"

Ratownikom nie udało się natomiast dotrzeć do Tomasza Mackiewicza. Polak został pod Nangą Parbat.

Revol przez długi czas groziła amputacja stopy. Na szczęście lekarzom udało się ją uratować.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×