Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Alpinizm. Zaskakujące plany Denisa Urubki. To może być jego ostatnia górska wyprawa

Denis Urubko nie porzucił planów zimowego wejścia na K2 i Broad Peak. Celem jego kolejnej wyprawy jest właśnie zdobycie tych szczytów. Nie jest wykluczone, że będzie to jego ostatni wyjazd w najwyższe góry świata.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Denis Urubko po powrocie do Polski z wyprawy na K2 Materiały prasowe / Screen TVN24 / Denis Urubko po powrocie do Polski z wyprawy na K2

Jak informuje portal wspinanie.pl, Denis Urubko podczas Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem zdradził swoje plany dotyczące najbliższej górskiej wyprawy. Zimą chce zdobyć Broad Peak, a także będzie miał pozwolenie na wejście na K2. Priorytetem jest jednak pierwszy ze szczytów, którzy jako pierwsi zimą zdobyli Tomasz Kowalski, Maciej Berbeka, Artur Małek i Adam Bielecki.

- Oprócz Broad Peaku będę miał również pozwolenie na K2. To będzie taka opcja. Jeśli uda mi się wejść na Broad Peak, będę miał aklimatyzację, pogoda będzie dobra i partner konkretny to pójdę też na K2. To plan na zbliżającą się zimę, ale jego realizacja zależy oczywiście od wielu czynników - powiedział Urubko, którego cytuje serwis wspinanie.pl.

Urubko zaskoczył swoją deklaracją dotyczącą przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że wyprawa na Broad Peak może być jego ostatnim wyjazdem w Himalaje i Karakorum. - Po tej wyprawie będę chciał skończyć swoją przygodę z górami najwyższymi i wspinać się już tylko w skałkach - dodał.

Partnerem posiadającego polskie obywatelstwo alpinisty ma być Amerykanin Don Bowie, z którym Urubko ma wspinać się na pewno na Broad Peak.

Zobacz także:
Szymon Pawłowski zakończył karierę. Wybrał szkołę strażacką
Lukas Mueller walczy o powrót do sprawności. "Nigdy nie porzucę nadziei"

ZOBACZ WIDEO "Druga Połowa". Zmarnowany rok Jerzego Brzęczka? "Ten zespół nadal nie wie jak ma grać"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×