Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Alpinizm. Adam Bielecki wrócił w góry. Wcześniej przeszedł poważną operację

Adam Bielecki w ostrowskim szpitalu kilka miesięcy temu przeszedł poważną operację zespolenia gwoździem śródszpikowym złamania kości piętowej. Teraz himalaista wrócił w góry. - Na razie po stosunkowo łatwych drogach - pisze na Instagramie.
Karol Wasiek
Karol Wasiek
Adam Bielecki Materiały prasowe / Jan Wierzejski / Na zdjęciu: Adam Bielecki

Na początku sierpnia Adam Bielecki za pomocą mediów społecznościowych poinformował o kontuzji, której nabawił się na "prostym terenie".

"Chwila nieuwagi wystarczyła abym w prostym terenie upadł tak niefortunnie, że skręciłem prawą kostkę i paskudnie połamałem lewą piętę" - napisał 36-letni alpinista.

Książka Elisabeth Revol będzie dostępna w Polsce. Premiera w styczniu

Niedawno wyszło na jaw, że Bielecki w jednym z ostrowskich szpitali przeszedł poważną operację zespolenia gwoździem śródszpikowym złamania kości piętowej. Okazuje się, że jego dalsza kariera była mocno zagrożona!

- Utrzymywaliśmy w tajemnicy fakt, iż jeden z najlepszych polskich himalaistów miał tak skomplikowane złamanie kości piętowej, a jego dalsza kariera była poważnie zagrożona - mówi dr Mirosław Falis, którego wypowiedzi cytuje serwis ostrow.naszemiasto.pl.

Operacja poszła po myśli lekarzy i Bielecki jest już gotowy do kolejnych wyzwań. W sobotę polski himalaista pochwalił się zdjęciem w górach, z miejscowości Chata pri Zelenom plese (Słowacja).

"Znowu w górach! Znowu się wspinam! Na razie po krótkich i stosunkowo łatwych drogach, ale jednak" - napisał Bielecki.

Adam Bielecki to pierwszy zimowy zdobywca Gaszerbrum I i Broad Peak. Stanął także na szczycie innych ośmiotysięczników: Makalu, K2 i Gaszerbrum II. W styczniu 2018 r. w trakcie Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 wziął udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat (Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala uratowali Elisabeth Revol, nie udało im się dotrzeć - z uwagi na trudne warunki - do Tomasza Mackiewicza).

Czytaj też: Prawie dwa lata po śmierci Mackiewicza doczekali się nagrody. Ratownicy z Nanga Parbat

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. "Kurczę, co ona zrobiła?". Piotr Małachowski dostał niesamowite wsparcie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×