Waldemar Kowalewski przegrał z problemami zdrowotnymi. Będzie ewakuowany z bazy pod K2

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: K2
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: K2
zdjęcie autora artykułu

Nie tak próbę zdobycia K2 wyobrażał sobie Waldemar Kowalewski. Polak będzie ewakuowany z bazy. Wszystko przez problemy zdrowotne.

W tym artykule dowiesz się o:

O ewakuacji Waldemara Kowalewskiego informuje za pośrednictwem swojej strony internetowej Alan Arnette. Wiadomo już, że polski alpinista nie będzie uczestniczyć w akcji górskiej, bo przegrał z problemami zdrowotnymi.

Kowalewski ma być ewakuowany w sobotę, kiedy to z bazy pod K2 zabierze go helikopter. Oficjalnie nie wiadomo, co pokonało Polaka. Pojawiają się jednak doniesienia, że doskwierała mu przepuklina.

Waldemar Kowalewski ma dotrzeć do Polski za około 2-3 dni.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Prezes PZN potwierdza: będzie dodatkowy weekend Pucharu Świata w Polsce! Kto zorganizuje dodatkowe konkursy?

Oprócz Kowalewskiego, do uczestnictwa w międzynarodowej wyprawie na K2, którą organizuje agencja Seven Summit Treks, zgłosiła się też Magdalena Gorzkowska.

"Zwarta i gotowa w bazie pod K2! Nie tracę czasu i już dziś ruszam w górę! Jest świetna pogoda i trzeba to wykorzystać. Ruszam tak wysoko, jak będzie to możliwe" - poinformowała w środę Magdalena Gorzkowska na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Na temat polskiej himalaistki wiadomo tylko tyle, że spędziła sylwestrową noc w obozie 1. Jej lokalizator nie pokazuje nowej pozycji.

Celem tej wyprawy jest pierwsze w historii zimowe wejście na najwyższy szczyt Karakorum (8611 m n.p.m.).

Czytaj także: > O 2020 roku wielu ludzi chce zapomnieć. Justyna Kowalczyk wręcz przeciwnie. Pokazała, dlaczego dla niej był pięknyMagdalena Gorzkowska w bazie pod K2. "Ruszam tak wysoko, jak będzie to możliwe"

Źródło artykułu: