Adam Bielecki pogratulował Nepalczykom zdobycia K2 i zadał pytanie o doping

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  Jan Wierzejski / Na zdjęciu: Adam Bielecki
Materiały prasowe / Jan Wierzejski / Na zdjęciu: Adam Bielecki
zdjęcie autora artykułu

Grupa 10 Nepalczyków po raz pierwszy w historii zdobyła K2 zimą. Z gratulacjami pospieszył Adam Bielecki, zastanawiając się, czy komuś uda się wejść na szczyt bez pomocy tlenu?

W tym artykule dowiesz się o:

Nepalczycy atak szczytowy na K2 rozpoczęli o godz. 1:00 miejscowego czasu. Wejście na szczyt zajęło im około 16 godzin, zdobyli go tuż przed zachodem słońca, co oznacza, że do bazy będą już wracać w ciemnościach.

To pierwsze w historii zimowe wejście na najwyższy szczyt Karakorum, drugi najwyższy szczyt Ziemi (8611 m n.p.m.).

"Gratulacje dla całej ekipy Nepalczyków na K2. Oby teraz bezpiecznie do bazy" - napisał na Twitterze Adam Bielecki.

Nie oznacza to, że Polacy nie będą już próbowali zdobycia zimą szczytu K2. "Uprzedzając wszystkie pytania. Gra trwa nadal. Wiadomo było, że na K2 zimą da się wejść z tlenem. Dla mnie prawdziwe pytanie brzmi: Czy? Kiedy i komu uda się wejść na ten szczyt bez dopingu?" - dodał Bielecki.

Według nepalskich źródeł bez tlenu wspinał się Mingma Gyalje Sherpa. Nie wiadomo jednak, co z pozostałymi uczestnikami zimowego wejścia na K2. Prawdopodobnie wspomagali się dodatkowym tlenem.

Czytaj też: Dwa lata po tragedii na Nanga Parbat. Mama Mackiewicza ma pretensje do Revol K2 zdobyte przez Szerpów! Ludzie od "czarnej roboty" pokazali, że potrafią (KOMENTARZ)

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niesamowity efekt. Zobacz, co się stało z wylanym wrzątkiem przez siatkarza

Źródło artykułu:
Czy Polacy zdobędą K2 zimą?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (12)
avatar
mickmick
17.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
od dawna nie darzylem Bieleckiego sympatia a teraz to juz wogole....Bielecki jest ZEREM....i korzysta z DOPINGU jest jest korzystanie z pomocy Sherpow i innych ludzi ktorzy targaja jego plecaki Czytaj całość
avatar
maro
16.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie jestem ekspertem ale kto weryfikuje czy ktoś ma w plecaku tlen, gdyby np.Pan Bielecki wchodził bez a pod kurtką chował tlenowego bucha?Odpowiem, że nikt.Wiec co to za argument?  
avatar
mingozi
16.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ale słabe, Małek pięknie określił o integracji o czekaniu, czekaniu na partnerów, a nie ucieczką w dół jak od odpowiedzialności za swych partnerów. Partnerstwo i dyscyplina, rzeczy obce, to moż Czytaj całość
avatar
Imperatyw
16.01.2021
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Przeczytałem nagłówek i chciałem napisać, że nareszcie skończy się ten cyrk w Polsce pt; Zdobyć K2 zimą. Jak widać nie skończy się, bo teraz wyzwaniem jest zdobycie go zimą bez tlenu. A może by Czytaj całość
avatar
kibic62
16.01.2021
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
KU.WA jakie to POLSKIE Panie Bielecki, jakie to kurews.. polskie :(((((((