Poważna kontuzja polskiej alpinistki. Przeszła operację w Słowenii

Jednego z treningów Aleksandra Kałucka, uprawiająca wspinaczkę sportową, nie będzie wspominać miło. W wyniku upadku Polka doznała poważnej kontuzji i musiała przejść operację. Zabieg udał się.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Aleksandra Kałucka Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Aleksandra Kałucka
O kłopotach zdrowotnych polskiej sportsmenki poinformował na swoim profilu na Twitterze alpinista Tomasz Mazur.

"Podczas treningu z kadrą słoweńską, w wyniku upadku z wysokości, Ola Kałucka doznała otwartego złamania kości goleni" - czytamy na profilu wspinacza.

Operacja przebiegła dobrze. "Podziękowania dla zespołu szpitala uniwersyteckiego w Ljubljanie oraz Anže Štremfelja i Mii Krampl za pomoc, opiekę i wsparcie" - podkreślił Tomasz Mazur.

Do wpisu polski alpinista dołączył zdjęcie z sali szpitalnej, na którym widzimy zabandażowaną nogę Aleksandry Kałuckiej już po operacji.

Alpinistka Aleksandra Kałucka uprawia wspinaczkę sportową. Zajmuje się przede wszystkim wspinaczką na szybkość oraz łączną. Ten drugi rodzaj to dyscyplina olimpijska, która została wprowadzona do kalendarza igrzysk.

W 2019 roku w Tuluzie Aleksandra Kałucka zajęła 17. miejsce w kwalifikacjach do IO w Tokio. Awans uzyskało tylko dziewięć zawodniczek, więc Polka nie wywalczyła biletu na zawody w Japonii.

Czytaj także:
Wielka tragedia w Tatrach. "To była fantastyczna osoba"
"Patrzę, a tu leci człowiek". Wstrząsające wspomnienie Polaka z wyprawy na K2

ZOBACZ WIDEO: PŚ w Zakopanem. Dawid Kubacki: Nieprzespane noce? Mam złote dziecko
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×