Wielkie serce bohatera z K2. Tak pomaga Ukraińcom

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Jedrek.Bargiel / Na zdjęciu: Andrzej Bargiel
Facebook / Jedrek.Bargiel / Na zdjęciu: Andrzej Bargiel
zdjęcie autora artykułu

Mam pod opieką trzy matki z dziećmi - w sumie dziesięć osób - mówi "Faktowi" Andrzej Bargiel, który mocno włączyć się w pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy.

W tym artykule dowiesz się o:

Od ponad miesiąca trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Kolejne miasta są atakowane, giną cywile. Rosjanie gwałcą, okradają i plądrują domy.

Polacy, w tym także sportowcy, mocno zaangażowali się w pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy. W tym gronie jest alpinista Andrzej Bargiel.

"Fakt" informuje, że na razie porzucił swoje sportowe plany, bo ruszył na pomoc ofiarom wojny. Jak powiedział w rozmowie, pod jego opieką są trzy matki z dziećmi, w sumie dziesięć osób.

- Na Ukrainie założyliśmy obóz, do którego docierają na granicę osoby po ukraińskiej stronie. Pomagaliśmy w formalnościach, jeździliśmy do jednostek wojskowych, żeby osobom z wyraźną niepełnosprawnością załatwić oświadczenia pozwalające na opuszczanie kraju - powiedział.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Andrzej Bargiel zdobył i zjechał na nartach z Yawash Sar II (6 178 m n.p.m.) w Karakorum. Nikomu wcześniej nie udało się stanąć na wierzchołku tej góry, a co dopiero zjechać z niej.

Czytaj także: Piłkarz Cracovii pomaga armii Zieliński porównał mecz do imprezy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niespodziewana scena na treningu Nadala. Co za gest!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)