MŚJ w biathlonie: Fatalne strzelanie, 78 pudeł reprezentantów Polski

Łukasz Witczyk

Niedziela w rumuńskim Cheile Gradistei stała pod znakiem biegów pościgowych. W ten dzień o medale biathlonowych mistrzostw świata juniorów walczyli zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych. Fatalnie spisali się Polacy.

Na starcie niedzielnych biegów pościgowych stanęło jedenaścioro reprezentantów Polski. Dobrą pozycję wyjściową mieli Kamila Żuk i Mateusz Janik, którzy w sprintach sklasyfikowani zostali na 11. miejscach. Jednak niedzielne biegi były w ich wykonaniu fatalne, a wszystko przez strzelanie.

Łącznie reprezentanci Polski w niedzielę zanotowali 78 pudeł, co przekładając na karne rundy wyniosło blisko dodatkowych 12 kilometrów. Jedynym z Biało-Czerwonych, który był bezbłędny na strzelnicy był Tomasz Zięba, lecz w rywalizacji juniorów zajął on dopiero 46. lokatę.

Po pięć pudeł zanotowali Kinga Mitoraj (20. miejsce), Tadeusz Nędza-Kubiniec (31. miejsce) i Mateusz Janik (28. lokata). Siedem razy pudłowali Przemysław Pancerz (43) i Rafał Penar (32). Osiem razy pudłował Marcin Szwajnos (53), dziewięć Joanna Jakieła (38), a dziesięć Karol Turek, który wśród juniorów młodszych był ostatni. Rekordzistkami w polskiej ekipie były Kamila Żuk (29) i Kamila Cichoń (51). Obie zanotowały po 11 pudeł.

Złote medale w niedzielę wywalczyli Arina Pantova (Kazachstan, juniorki młodsze), Hanna Oeberg (Szwecja, juniorki), Wiaczesław Małejew (Rosja, juniorzy młodsi) oraz Sean Doherty (USA, juniorzy).