PAP / Zbigniew Meissner / Chloe Bibby w akcji

40 punktów gwiazdy nie pomogło. Zadecydowała dogrywka

Krzysztof Kaczmarczyk

Drużyna PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski po szalonym meczu straciła miano niepokonanej w Orlen Basket Lidze Kobiet. W Sosnowcu nie pomógł rekordowy występ Chloe Bibby. Wielkich występów w tej serii spotkań nie brakowało.

Chloe Bibby zdobyła 40 punktów, Weronika Telenga miała 23 punkty i 22 zbiórki, ale drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego to nie pomogło. Przegrała w Sosnowcu. Po dogrywce.

To był szalony mecz, w którym trener Dariusz Maciejewski nadal nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Stephanie Jones oraz Eleny Tsineke. W Zagłębiu z kolei na parkiecie zabrakło Batabe Zempare.

To Bibby rzutami wolnymi doprowadziła do dogrywki. To Bibby trójką dała nadzieje na kolejną. Na finiszu dodatkowych minut z linii rzutów wolnych nie pomyliła się Zoe Wadoux (była zawodniczka PSI Enei).

Dzięki tej wygranej koszykarki z Sosnowca pozostały niepokonane we własnej hali, z kolei gorzowianki poniosły pierwszą porażkę w sezonie.

Jedyną bezbłędną ekipą w Orlen Basket Lidze Kobiet pozostały wicemistrzynie Polski. KGHM BC Polkowice rozbiło Enea AZS Politechnikę Poznań 69:30. Rywalki w czwartej kwarcie potrafiły zdobyć zaledwie dwa oczka.

Z drugą porażką w rozgrywkach pogodzić musiały się z kolei mistrzynie z Lublina. Polski Cukier AZS UMCS przegrał w Gdyni z VBW Arką 59:80. Wydarzeniem meczu był powrót do gry pobitej w październiku Amerykanki Mikayli Cowling (-->> TUTAJ). W 25 minut uzbierała 18 punktów (7/11 z gry), cztery zbiórki i cztery przechwyty.

Wracając natomiast do spektakularnych występów indywidualnych, to 36 oczek w Toruniu miejscowym Katarzynkom zaaplikowała Alexa Held, która poprowadziła do triumfu 94:71 wrocławską Ślęzę.

32 punkty w Warszawie zdobyła z kolei Keondria Calloway, mając swój niemały wkład w sukces Basketu 25 Bydgoszcz nad SKK Polonią Warszawa (100:92). Debiut w stołecznej ekipie zaliczyła Zuzanna Sklepowicz (5 punktów i siedem asyst).

Wyniki 6. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet:

KGHM BC Polkowice - Enea AZS Politechnika Poznań 69:30 (26:10, 21:6, 11:12, 11:2)
(Kośla 11, Fraser 10, Mavunga 10, Stanković 10 - Skobel 10)

SKK Polonia Warszawa - KS Basket 25 Bydgoszcz 92:100 (33:23, 24:33, 17:17, 18:27)
(Pawłowska 24, Berezowska 19, Wells 16, Williams 10 (11 zb), Masłowska 10 - Calloway 32, Michałek 25, Radić 16, Papiernik 10 (10 as))

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - 1KS Ślęza Wrocław 71:94 (22:22, 20:21, 25:29, 4:22)
(Kapinga Maweja 17, Sobiech 16, Strong 15, Stankiewicz 14 - Held 36, Baker 20, Strautmane 14 (10 zb), Kurach 14)

MB Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 82:79 (18:14, 12:25, 20:13, 22:20, d. 10:7)
(Urbaniak-Dornstauder 23 (15 zb), Wadoux 15, Jones 12, Wnorowska 12 - Bibby 40, Telenga 23 (22 zb), Wentzel 12)

VBW Arka Gdynia - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 80:59 (18:15, 11:11, 27:10, 24:23)
(Wrzesiński 20, Cowling 18, Borkowska 12 - Gustavsson 19, Shook 13)