Akademicy bliżej drugiego miejsca - relacja z meczu AZS WSGK Kutno - SKK Siedlce

Jakub Artych

Koszykarze z Siedlec tylko do przerwy byli równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy. Po zmianie stron inicjatywę przejęli kutnianie, którzy odnieśli 20 zwycięstwo w rozgrywkach.

Faworytem sobotniej potyczki byli bez wątpienia koszykarze z Kutna. Gospodarze po środowej porażce w Poznaniu musieli zrobić wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. - Obawiam się, że ta porażka będzie miała dla nas ciężkie konsekwencje i możemy stracić drugie miejsce. Mam nadzieję, że zawodnicy przemyślą to i wyciągną z tego wnioski - podkreślił Jarosław Krysiewicz, opiekun AZS.
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko przejęli inicjatywę w sobotnim pojedynku. Po trzech minutach gry miejscowi prowadzili 7:0 i nic nie wskazywało na to, aby mieli utracić wypracowaną przewagę. A jednak. Zawodnicy z Siedlec szybko wzięli się za odrabianie strat. Na dodatek po skutecznej akcji Marcina Chodkiewicza zdołali wyjść na minimalne prowadzenie. Podobny scenariusz miała również kolejna odsłona. Koszykarze z Kutna próbowali ponownie odskoczyć od rywali, lecz skuteczna postawa siedlczan skutecznie im to uniemożliwiła. W szeregach SKK dobre zawody rozgrywał doświadczony Przemysław Lewandowski, który w całym spotkaniu zanotował 12 punktów.

Szymon Rduch okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem sobotniego spotkania
Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Podopieczni Jarosława Krysiewicza wyciągnęli wnioski z poprzednich dwóch partii i nie wypuścili z rąk ciężko wypracowanej przewagi. Sygnał do ataku w obozie gospodarzy dał Szymon Rduch, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem sobotniego meczu. Swoje trzy grosze dołożył również rozgrywający Dawid Bręk, który w sezonie 2010/2011 występował w drużynie z Siedlec. Zawodnicy trenera Wiesława Głuszaka natomiast popełniali zbyt dużo strat, aby po przerwie podjąć walkę z gospodarzami.

W ostatniej odsłonie kutnowski AZS powiększył jeszcze przewagę nad rywalami. Po skutecznej akcji Łukasza Kwiatkowskiego prowadzenie miejscowych wzrosło już do 12 oczek. Wówczas stało się jasne, iż 20 zwycięstwo w tym sezonie odniesie drużyna z Kutna. Ostatecznie gospodarze pokonali SKK Siedlce 64:52.

AZS WSGK Polfarmex Kutno - SKK Siedlce 64:52 (19:18, 12:13, 19:12, 14:9)

AZS: Rduch 15, Glabas 10, Małecki 10, Bręk 9, Szwed 9, Kwiatkowski 6, Jakóbczyk 5, Maciejewski 0, Wasielewski 0.

SKK: Chodkiewicz 13, Lewandowski 12, Basiński 9, Sulima 9, Gałan 3, Rapucha 3, Bal 2, Czyż 1, Kulikowski 0, Sobiło 0.