Rosa z czwartym zwycięstwem w sparingu

Michał Fałkowski

Anwil Włocławek zmierzył się w sparingu z niepokonaną dotąd Rosą Radom i nie sprostał czwartej drużynie poprzedniego sezonu. Ekipa Wojciecha Kamińskiego pokonała gospodarzy aż 101:79.

W minioną niedzielę Anwil Włocławek gładko pokonał Astorię Bydgoszcz 93:56, lecz drugi sparing toczył się zupełnie innym trybem. Tym razem to włocławianie byli stroną goniącą przez cały mecz, przegrywając z Rosą Radom różnicą aż 22 punktów.

Ostateczna przewaga radomian odzwierciedla znaczną dysproporcję klas, tymczasem jeszcze do połowy czwartej kwarty goście utrzymywali dystans około ośmiu-dziesięciu oczek. Dopiero w końcówce spotkania zawodnicy Wojciecha Kamińskiego zdeklasowali miejscowych.

24 punkty dla Rosy zdobył John Turek, a 10 dodał były Anwilowiec, Michał Sokołowski. Dla Anwilu 24 oczka rzucił Brandon Brown, a 13 debiutujący we Włocławku Konrad Wysocki.

Anwil Włocławek - Rosa Radom 79:101 (22:20, 17:28, 25:24, 15:29)

Anwil: Brown 24, Wysocki 15, Simon 11, Vaughn 9, Krajniewski 8, Hajrić 6, Eitutavicius 2, Witliński 2, Raczyński 2, Jankowski 0, Warszawski 0