Hit kolejki dla Śląska! Pierwsza porażka Stelmetu

Jacek Konsek

W najciekawszym spotkaniu 3. kolejki TBL [tag=27344]WKS Śląsk Wrocław[/tag] pokonał w Hali Orbita Stelmet Zieloną Górę 69:68. Bohaterem meczu okazał się [tag=34998]Roderick Trice[/tag], autor zwycięskiego rzutu.

Kapitalne widowisko w Hali Orbita! Stelmet, choć prowadził w trzeciej kwarcie różnicą aż 13 punktów, ostatecznie schodził z parkietu pokonany. Wicemistrzowie Polski w ostatniej odsłonie zdobyli tylko osiem oczek, a akcję na wagę zwycięstwa przeprowadził Roderick Trice. Amerykanin w swoim stylu wszedł pod kosz i zdobył najcenniejsze dwa spośród swoich 17 punktów. Wrocławianie, obok AZS Koszalin i PGE Turowa Zgorzelec, pozostają bez porażki w tym sezonie.

Wojskowi rozpoczęli mecz od prowadzenia 15:10, lecz kolejne kilkadziesiąt minut należało do Stelmetu, który odrobił deficyt i objął prowadzenie. Podopieczni Andrzeja Adamka kilka razy oddali prowadzenie gospodarzom, ale zawsze potrafili odpowiedzieć skutecznymi akcjami Steve'a Burtta czy jednego z jego kolegów. Po po raz pierwszy goście odjechali w drugiej kwarcie, kiedy zanotowali serię 11:0. Po przerwie odskoczyli nawet na 13 punktów, prowadząc 47:34.

Śląsk pokazał jednak charakter i po raz kolejny udowodnił, że zespół prowadzony przez Emila Rajkovicia może być zagrożeniem dla każdego rywala w obecnym sezonie. Świetnie spisywał się Denis Ikovlev oraz wspominany Trice, a swoje trzy grosze do wygranej dołożyli także Jakub Dłoniak oraz Aleksandar Mladenović.

Dłoniak dał sygnał do odrabiania strat na początku ostatniej odsłony, kiedy to Śląsk zanotował serię 9:0. Mecz się wyrównał, lecz wydawało się, że dysponujący większym doświadczeniem Stelmet będzie miał więcej argumentów w nerwowej końcówce. Nic z tego - dwie fatalne pomyłki Adama Hrycaniuka gospodarze zamienili na jakże cenne punkty. Najpierw samotną kontrę zakończył Robert Tomaszek, a na dziewięć sekund przed końcem wynik spotkania ustalił Trice.

Trener Adamek próbował jeszcze ratować sytuację, lecz rozrysowana przez niego akcja zakończyła się chybionym rzutem z dystansu Łukasza Koszarka. Niedługo potem Lawrence Kinnard przestrzelił oba rzuty wolne, lecz Stelmet nie miał już czasu na odpowiedź.

Najlepiej w ekipie Stelmetu spisał się Burtt, zdobywca 22 punktów. Wśród zwycięzców 17 punktów wywalczył Trice, a trzy mniej dołożył Ikovlev. Mladenović miał z kolei sześć punktów, 10 zbiórek i trzy asysty.

WKS Śląsk Wrocław - Stelmet Zielona Góra 69:68 (21:19, 11:20, 20:21, 17:8)

Śląsk: Trice 17, Ikovlev 14, Dłoniak 9, Tomaszek 7, Mladenović 6, Kinnard 6, Cesnauskis 5, Skibniewski 3, Gabiński 2, Burnatowski 0.

Stelmet: Burtt 22, Hosley 11, Koszarek 10, Troutman 8, Hrycaniuk 8, Johnson 5, Cel 2, Zamojski 2, Kucharek 0, Chanas 0.