Zapomnieć o porażce, poprawić grę - BM Slam Stal - Anwil (komentarze)

Dawid Bilski

W pierwszym meczu przed własną publicznością koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolskie otrzymali lekcję basketu od Anwilu Włocławek, przegrywając 61:85. W ekipie beniaminka TBL zabrakło koncentracji.

Igor Milicić (trener Anwil Włocławek): Zagraliśmy bardzo twardo w obronie, zdecydowanie lepiej jak na inaugurację sezonu. To dobry kierunek i musimy w tym celu zmierzać. Stal ma wielką tradycję i na pewno szybko wejdzie na właściwe tory i niejedna drużyna będzie miała ciężko z tym zespołem w ich hali.

Robert Tomaszek (Anwil Włocławek): Byliśmy skoncentrowani od samego początku na boisku. Graliśmy tak jak trener chciał. Trochę w trzeciej kwarcie spadła koncentracja i rywal doszedł nas na 13 punktów. Udało nam się opanować sytuację i wygraliśmy ciężkie spotkanie.

Zoran Sretenovic (trener BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski): Ten mecz to była wielka niewiadoma. Graliśmy pierwszy raz u siebie i trochę za dużo siedziało w naszych głowach. Zastanawialiśmy się czy kibice dopiszą, nam zależało żeby wypaść przed nimi jak najlepiej. Anwil wygrał to spotkanie w pierwszej połowie. Z naszej strony zabrakło koncentracji w obronie. Przeciwnik zdobył za dużo punktów do przerwy. Musimy nad tym popracować. Dziękuję kibicom, którzy pojawili się na hali i nas wspierali.

Marcin Sroka (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski): W pierwszej połowie, grając we własnej hali stracić 50 punktów to zdecydowanie za dużo. Musimy z całym zespołem i trenerami wyciągnąć odpowiednie wnioski. Trzeba szybko zapomnieć o porażce i musimy myśleć nad poprawą gry i pracować nad nią na treningach.