I liga: Miasto Szkła gromi i zasiada na fotelu lidera! Sensacja we Wrocławiu!

Krzysztof Kaczmarczyk

Srogą lekcję koszykówki w Krośnie doznali zawodnicy Biofarmu Basketu Poznań. Miasto Szkła zdeklasowało swoich rywali (98:62) i wróciło na fotel lidera rozgrywek. Do sensacji doszło natomiast we Wrocławiu, gdzie przegrała Legia Warszawa!

W Krośnie od początku ton rywalizacji nadawał faworyt, czyli Miasto Szkła. Rywale z Poznania zostali rozbici przede wszystkim w drugiej kwarcie, a w cały mecz zakończył się ich porażką różnicą aż 36 punktów!

Dzięki tej wygranej Miasto Szkła Krosno powrócił na fotel lidera i legitymuje się obecnie bilansem 17 zwycięstw przy zaledwie jednej porażce.

Do wielkiej niespodzianki doszło z kolei we Wrocławiu, gdzie rezerwy Śląska Wrocław ograły faworyzowaną Legię. Zespół ze stolicy niemal przez trzy i pół kwarty prowadzili, jednak w końcówce gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na uwagę zasługuje 18 punktów 17-letniego Jakuba Musiała.

Koszykarze Znicza Basket Pruszków niezwykli przegrywać we własnej hali, a w starciu z Zetkamą Doral Nysą Kłodzko długo zapowiadało się na drugą porażkę przed własną publicznością. Długo, bowiem pruszkowianie dopiero dzięki fenomenalnej czwartej kwarcie zdołali wrócić do gry i wygrać spotkanie.

Do ciekawego pojedynku doszło również w Siedlcach, gdzie SKK pokonało gliwickie GTK różnicą dwóch oczek. Przyjezdni byli blisko spektakularnego powrotu do gry. Jeszcze w trzeciej kwarcie SKK prowadziło bowiem 57:38, a pomimo tego końcówka meczu była niesamowicie wyrównana i dostarczyła wielu emocji.

W ostatnim niedzielnym meczu Noteć Inowrocław pokonała ACK UTH Rosę Radom. Inowrocławianie mogli jednak w ostatniej kwarcie roztrwonić całą swoją przewagę, bowiem po 8 minutach gry w tej części spotkania rywale prowadzili 13:2! W końcówce jednak ważne trójki na wagę wygrane trafił Dawid Adamczewski.

Wyniki niedzielnych spotkań 18. kolejki I ligi:

Znicz Basket Pruszków - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 69:56 (12:18, 24:16, 7:16, 26:6)

Znicz Basket: Szwed 20, Janiak 11, Tokarski 11, Słupiński 10, Kordalski 9, Przyborowski 4, Czosnowski 2, Ciechniak 2, Janik 0.

Zetkama Doral: Bluma 13, Weiss 10, Wojciechowski 8, Bartkowiak 6, Malona 6, Lipiński 4, Kowalski 4, Stępień 3, Płatek 2.

Miasto Szkła Krosno - Biofarm Basket Poznań 98:62 (25:19, 33:8, 25:18, 15:12)

Miasto Szkła: Rduch 19, Oczkowicz 17, Dłuski 14, Małgorzaciak 12, Pisarczyk 10, Pełka 8, Wyka 8 (10 zb), Bręk 5 (10 zb), Baran 5, Rak 0.

Biofarm Basket: Wieloch 11, Szydłowski 10 (10 zb), Kurpisz 9, Szymczak 6, Stankowski 6, Fiszer 6, Metelski 5, Bręk 4, Frąckowiak 3, Michalik 2, Smorawiński 0, Ryżek 0.

Exact Systems Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 83:77 (18:23, 18:19, 23:18, 24:17)

Exact Systems Śląsk: Musiał 18, Jakubiak 18, N.Kulon 13, Mróz 9, Wilczek 7, Stawiak 7, M.Kulon 5, Krakowczyk 4, Czyżnielewski 2, Gworek 0, Wnętrzak 0, Pruefer 0.

Legia: Linowski 14, Trybański 12 (10 zb), Andrzejewski 12, Parzych 10, Aleksandrowicz 9, Kukiełka 8, Ł.Wilczek 8, M.Wilczek 2, Szumełda-Krzycki 2, Paszkiewicz 0, Bierwagen 0.

SKK Siedlce - GTK Gliwice 72:70 (19:18, 25:15, 14:8, 14:29)

SKK: Sobiło 21, Kowalewski 19 (13 zb), Struski 11, Rajewicz 8, Nędzi 5, Sulima 4, Bojko 2, Osiński 2, Brenk 0, Bal 0.

GTK: Szymański 23, Paul 13, Stokłosa 10, Podulka 6, Bodych 5, Radwański 4, Załucki 4, Wróbel 3, Fraś 2 (11 zb), Konsek 0.

KSK Noteć Inowrocław - ACK UTH Rosa Radom 66:56 (16:15, 16:14, 21:13, 13:14)

KSK Noteć: Adamczewski 23, Pochocki 11, Kozłowski 9, Ratajczak 8, Filipiak 5, Michałek 4, Wierzbicki 3, Dusiło 2, Sroczyński 1.

ACK UTH Rosa: Zegzuła 24, Kapturski 12, Cetnar 6, Schenk 4 (12 zb), Sadło 4, Sobuta 4, Bojanowski 2, Stopierzyński 0, Zwęgliński 0, Gos 0.