Aaron Cel zdobył Puchar Francji!

Karol Wasiek

Zespół AS Monaco pokonał w wielkim finale Elan Chalon Sur-Saone 99:74 i zgarnął Puchar Francji. To spory sukces drużyny Aarona Cela, która jest beniaminkiem ligi francuskiej.

Niedzielne spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla ekipy AS Monaco, która po pierwszej kwarcie przegrywała już 21:29 i nic nie wskazywało na to, że drużyna Zvezdana Mitrovicia sięgnie po triumf w Pucharze Francji.

Z każdą kolejną minutą gra La Roja zaczęła się poprawiać, co miało odzwierciedlenie w wyniku. Już do przerwy zespół, w którym występuje Aaron Cel, zredukował straty do czterech oczek.

Koncert gry La Roja rozpoczął się w trzeciej kwarcie, którą wygrała aż 28:15. To pozwoliło ekipie zbudować bezpieczną przewagę. W ostatniej odsłonie AS Monaco kontrolowało przebieg wydarzeń, ostatecznie wygrywając 99:74.

Aaron Cel na parkiecie spędził 17 minut, zdobywając w tym czasie 12 punktów, trafiając pięć z sześciu rzutów.

AS Monaco - Elan Chalon Sur-Saone 99:74 (21:29, 27:23, 28:15, 23:7)