TBLK: Niespodzianka w Siedlcach!

Krzysztof Kaczmarczyk

W meczu otwierającym zmagania w 19. kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet ekipa MKK Siedlce dość nieoczekiwanie pokonała we własnej hali osłabiony brakiem Cassandry Brown KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski (80:59).

Siedlczanki po udanej pierwszej połowie, losy spotkania rozstrzygnęły w trzeciej kwarcie. Doskonale spisywał się duet Ukrainek Oksana Kisilowa - Anna Olchowyk, na zatrzymanie których żadnej recepty nie miały Akademiczki.

Ostatecznie duet ten uzbierał na swoim koncie 41 punktów, a gospodynie wygrały aż 80:59.

Przyjezdne "trzymały" się do momentu, gdy skutecznie grały Angel Goodrich i Kelley Cain. Ta druga po pierwszej połowie miała już na swoim koncie 18 punktów i 11 zbiórek. Po przerwie dołożyła do tego dorobku zaledwie 3 zbiórki...

Dla Akademiczek to bardzo istotna porażka w walce o grę w fazie play off. MKK odniosło natomiast swoje trzecie zwycięstwo w sezonie.

Pozostałe spotkania w 19. kolejce rozegrane zostaną w niedzielę w godzinach popołudniowych. Najciekawiej zapowiadają się konfrontacje Energi Toruń z Artego Bydgoszcz i Ślęzy Wrocław z Wisłą Can-Pack Kraków.

MKK Siedlce - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 80:59 (24:13, 21:23, 24:8, 11:15)

MKK: Kisilowa 22, Olchowyk 19, Morawiec 12, Parysek 12, Trzeciak 10, Koperwas 5, Jagodzińska 0.

KSSSE AZS PWSZ: Cain 18 (14 zb), Goodrich 15, Czarnodolska 7, Dźwigalska 5, Szajtauer 4, Sobek 4, B. Jaworska 2, Naczk 2, K. Jaworska 2, Kopciuch 0.