WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski

GTK Gliwice nie zwalnia tempa. Szóste zwycięstwo ekipy ze Śląska

Jakub Artych

Bez niespodzianki w Kłodzku. W 8. kolejce I ligi koszykarzy miejscowa Zetkama Doral Nysa nie była w stanie przeciwstawić się rozpędzonemu GTK Gliwice (57:72).

To nie był jednak spacerek dla podopiecznych trenera Pawła Turkiewicza. Goście ze Śląska napotkali duży opór ze strony rywali szczególnie w pierwszej połowie, w której 11 punktów zdobył aktywny Marcin Bluma. Tylko proste błędy i liczne straty sprawiły, że Nysa Kłodzko w tej części gry nie była w stanie wypracować sobie przewagi.

Koszykarze z Gliwic "odjechali" rywalom w trzeciej kwarcie, w której zagrali swój najlepszy basket. Na parkiecie rządził duet Marcin Salamonik - Kacper Radwański, którzy zdobyli łącznie 40 z 72 punktów swojej drużyny. Szczególnie świetny mecz zagrał pierwszy z nich, który oprócz 23 oczek, zanotował także dziewięć zbiórek oraz dwie asysty. Dla "Saliego" był to z pewnością najlepszy występ w tym sezonie.

Kluczem do zwycięstwa gości ze Śląska były rzuty z dystansu, których w całym spotkaniu trafili dziewięć. Tego samego nie mogą powiedzieć koszykarze z Kłodzka, którzy za trzy punkty "ukąsili" tylko raz. Na dodatek podopieczni trenera Marcina RadomskIego popełnili aż 19 strat, które ciągnęły zespół w dół.

Dla zespołu z Gliwic było to szóste zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki wygranej koszykarze GTK awansowali na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając między innymi Legię Warszawa. Drużyna z Kłodzka z kolei cały czas znajduje się w dolnych rejonach tabeli.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - GTK Gliwice 57:72 (14:16, 17:17, 14:23, 12:16)

Zetkama Doral Nysa: Bluma 17, Kasiński 12, Leńczuk 11, Weiss 7, Kliniewski 6, Grygiel 2, Sanny 2, Kowalski 0, Muskała 0, Wojciechowski 0

GTK: Salamonik 23, Radwański 17, Zmarlak 8, Pieloch 7, Ratajczak 6, Dziemba 4, Weselak 4, Podulka 3, Filipiak 0, Jędrzejewski 0, Rutkowski 0.