Materiały prasowe / PiotrKoperski.pl

Emocje tylko do przerwy. Pewne zwycięstwo Legii Warszawa

Jakub Artych

Legia Warszawa wróciła na zwycięski szlak. Podopieczni trenera Piotra Bakuna w 24. kolejce I ligi pewnie pokonali Pogoń Prudnik 85:75, a triple-double zanotował Łukasz Wilczek.

W trudniejszej sytuacji przed sobotnim meczem była Legia Warszawa, która nie mogła skorzystać z dwóch ważnych zawodników: Michała Aleksandrowicza oraz Mateusza Jarmakowicza. Do składu gospodarzy wrócił natomiast doświadczony Tomasz Andrzejewski, który okazał się dużym wzmocnieniem swojej drużyny.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Szkoleniowiec gości - Tomasz Michalak zamieszał w składzie i w pierwszej piątce wystawił 19-letniego Michała Krawca. Skrzydłowy z pewnością nie zawiódł, zdobywając w całym spotkaniu 16 punktów. Na ławce rezerwowych zaczęli natomiast: Tomasz Prostak oraz Tomasz Nowakowski.

Mimo braku środkowego Jarmakowicza, podopieczni Piotra Bakuna mieli ogromną przewagę pod obiema tablicami, dzięki czemu mogli wielokrotnie ponawiać swoje akcje. Nie do zatrzymania był szczególnie Marcel Wilczek, który nie dość, że wziął na siebie ciężar zdobywania punktów, to na dodatek robił to na świetnej skuteczności rzutów z gry.

W drugiej połowie Marcela Wilczka zaczęli wspomagać inni zawodnicy, dlatego przewaga Legii z minuty na minutę była coraz większa. Zawodził Grzegorz Kukiełka, jednak świetnie ze swojej roli wywiązał się wspomniany na początku Andrzejewski.

Na osobny rozdział zasługuje Łukasz Wilczek, który praktycznie nie schodzi poniżej określonego poziomu. Tym razem kapitan Legii zanotował triple-double!, notując 11 punktów, 10 asyst oraz 10 zbiórek.

Drużyna z Warszawy nie składa broni w walce o triumf w rundzie zasadniczej. Legioniści muszą jednak wygrać wszystkie swoje mecze oraz liczyć na dwa potknięcia Max Elektro Sokoła Łańcut. Zespół z Prudnika z kolei znacznie oddalił się od wywalczenia przewagi parkietu w pierwszej rundzie play-off.

Legia Warszawa - meritumkredyt Pogoń Prudnik 85:75 (17:21, 16:10, 20:16, 32:28)

Legia: Marcel Wilczek 25, Andrzejewski 15, Pacocha 13, Łukasz Wilczek 11 (10as, 10 zb), Kukiełka 6, Robak 6, Linowski 4, Sulima 3, Malewski 2.

Pogoń: Prostak 18, Krawiec 16, Mroczek-Truskowski 14, Nowerski 12, Morawiec 5, Mordzak 4, Nowakowski 4, Bogdanowicz 2, Bartkowiak 0.