Newspix / Wojciech Szubartowski / Pressfocus / Gospodarek i Reynolds dołożyli cegiełkę do wygranej Startu

Kolejny faworyt na rozkładzie! Trwa świetna passa TBV Startu Lublin

Jacek Konsek

W meczu zamykającym 11. kolejkę rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki TBV Start Lublin po dogrywce pokonał Rosę Radom 101:97. Dla podopiecznych Davida Dedka była to czwarta wygrana z rzędu.

Trefl, Stelmet, Polpharma, a teraz Rosa. TBV Start Lublin nie przestaje zadziwiać i pokonuje kolejnych, wyżej notowanych rywali. W środowy wieczór podopieczni Davida Dedka mieli na rozkładzie Rosę Radom, lecz niesamowity Punter celną trójką doprowadził do dogrywki. W niej jednak, goście byli bez szans, a amerykański duet Lewis-Washington zgromadził aż 46 punktów, 14 zbiórek i 14 asyst!

Chavaughn Lewis 23 ze swoich 25 punktów zdobył w pierwszych trzech kwartach. To głównie dzięki niemu Start odrobił początkowy deficyt (6:18 w pierwszej odsłonie), a nawet wyszedł na nieznaczne prowadzenie. Im dalej w mecz, tym mocniej uaktywnili się pozostali gracze Dedka. Świetny był Washington, autor 21 oczek i dziewięciu asyst, a w kluczowych momentach trafiał seryjnie Darryl Reynolds.

Do dogrywki trójką w ostatnich sekundach doprowadził Punter, ale z dalekiego dystansu najważniejsze rzuty oddawali Marcin Dutkiewicz i James Washington. Rosa już się po nich nie podniosła, choć starał się jak mógł przede wszystkim Michał Sokołowski. Najlepszy tego dnia w szeregach gości zgromadził 22 oczka, siedem zbiórek i pięć asyst.

Rosa rozpoczęła mecz od 6/7 za trzy, ale ostatecznie poległa już raz szósty w bieżącym sezonie. Zespół trenera Kamińskiego popełnił aż 16 strat, a dodatkowo zaledwie 17 minut w grze spędził Ryan Harrow, który popełnił pięć przewinień.

Lublinianie walczą o grę w play-off i jeśli utrzymają taką formę, to powinni spokojnie znaleźć się w najlepszej ósemce PLK. Na zakończenie roku formę Startu sprawdzi kolejny rywal z czołówki, rewelacyjnie spisujący się MKS Dąbrowa Górnicza.

TBV Start Lublin - Rosa Radom 101:97 (18:26, 26:16, 21:23, 20:20, 16:12)

Start: Chavaughn Lewis 25, James Washington 21, Marcin Dutkiewicz 18, Darryl Reynolds 17, Uros Mirković 8, Michael Gospodarek 8, Bartosz Ciechociński 4, Roman Szymański 0, Jakub Zalewski 0, Wojciech Czerlonko 0.

Rosa: Michał Sokołowski 22, Kevin Punter 18, Patrik Auda 17, Igor Zajcew 13, Daniel Szymkiewicz 12, Ryan Harrow 9, Marcin Piechowicz 3, Filip Zegzuła 3, Maciej Bojanowski 0, Szymon Szymański 0.