OOM: Rozpoczęły się olimpijskie zmagania pod koszem

Michał Podlewski

Udanie wypadła inauguracja zmagań pod koszem dla reprezentacji Wielkopolski, Dolnośląskiego, Pomorskiego oraz Mazowieckiego. Najwięcej problemów z odniesieniem zwycięstwa miały te ostatnie, które jego szale na swoją stronę przechyliły w ostatnich minutach pojedynku.

Poza pojedynkiem Mazowsza ze Śląskiem, pozostałe zasłużyły na miano "meczu bez historii". Jak bowiem inaczej nazwać spotkania, które kończą się różnicą niemal 20, 40 a nawet 50 punktów. Wyjątkiem od tej reguły, w hali w Starachowicach była jednak potyczka wspomnianych reprezentacji Mazowsza oraz Śląska.

Jeszcze przed rozpoczęciem trzeciej kwarty na tablicy wyników widniał remis. Sprawę w swoje ręce wzięły wówczas kluczowe koszykarki Mazowsza Dominika Miłoszewska i Iweta Nowak, które przy pomocy swoich koleżanek z drużyny wypracowały najpierw nieznaczną przewagę, a następnie przypieczętowały sukces. Nie można pominąć także ich świetnej gry w obronie. Wystarczy wspomnieć, że ostatnią kwartę wygrały w stosunku 12:3. Kolejne spotkania już w czwartek.