Archiwum prywatne / Krzysztof Kaczmarczyk / Na zdjęciu: trener Adam Kubaszczyk i reprezentacja Polski U16K

ME U16 kobiet: Polki lepsze od Turczynek, jest szansa na drugie miejsce w grupie

Krzysztof Kaczmarczyk

Doskonała druga połowa meczu zapewniła Polkom pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach Europy koszykarek do lat 16. W Skopje podopieczne Adama Kubaszczyka pokonały Turcję 50:39 i zachowały szansę na drugie miejsce w grupie.

Po dwudziestu minutach gry Biało-Czerwone przegrywały 24:29. Jednak po przerwie dały popis gry w defensywie tracąc zaledwie 10 "oczek"!

Podopieczne Adama Kubaszczyka już w trzeciej kwarcie odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Co prawda same w ofensywie robiły dużo błędów, ale mecz "wyciągnęły" obroną - ostatnią kwartę wygrały 11:4, pieczętując pierwszy triumf na mistrzostwach.

Polki - w porównaniu z pierwszym meczem - znacząco poprawiły skuteczność, która jednak i tak nie była porywająca i wynosiła 38 procent. Niestety ponownie pojawiła się pokaźna liczba strat - 23.

Najlepsza na parkiecie bez dwóch zdań była Emily Kalenik, która otarła się o double-double. Nasza środkowa zaliczyła 12 punktów i 9 zbiórek. "Dwucyfrówkę" zaliczyła również Marta Sztąberska.

Biało-Czerwone w swoim ostatnim meczu (sobota, godzina 16:30) będą walczyć z Greczynkami o drugie miejsce w grupie. Pierwsza pozycja zarezerwowana jest już dla reprezentacji Czech, a z ostatniej szans przesunąć się wyżej nie mają Turczynki.

Polska - Turcja 50:39 (11:10, 13:19, 15:6, 11:4)