Materiały prasowe / Materiały prasowe / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Jakub Dłoniak

Niezły debiut Kuby Dłoniaka w I lidze. Górnik Trans.eu nadal w gazie

Dawid Siemieniecki

Kolejnej porażki doznał przeżywający ewidentny kryzys Biofarm Basket. Klub z Poznania tym razem uległ w Kołobrzegu Energa Kotwicy. Do wygranej zespół gospodarzy poprowadził m.in. debiutujący w ekipie Jakub Dłoniak.

Fantastyczny mecz w wykonaniu Nicka Madraya dał Energa Kotwicy Kołobrzeg wygraną nad Biofarmem Basket. Poznaniacy dali się stłamsić rywalom tuż po przerwie, bowiem to własnie wynik 3. kwarty przesądził o ostatecznym rezultacie całego pojedynku. Po 19 punktów zdobyli z kolei Bartosz Wróbel oraz debiutujący w drużynie doświadczony Jakub Dłoniak, który jednak nie grzeszył skutecznością, bowiem do zdobycia swoich 19 "oczek" potrzebował aż osiemnaście rzutów z gry.

Mecz pokazał zatem, że kryzys ekipy z Wielkopolski - niestety dla niej - trwa w najlepsze... Z zaledwie jedną wygraną podopieczni Marcina Klozińskiego pozostają czerwoną latarnią ligi.

EBL. Udany debiut Jacka Winnickiego. Spójnia lepsza od BM Slam Stali >>

Pewne problemy z wygraniem swojego spotkania, przynajmniej na początku, miał Górnik Trans.eu Wałbrzych. Bardzo słabe otwarcie podopiecznych Łukasza Grudniewskiego sprawiło, że ci musieli mocno gonić wynik w kolejnych odsłonach, ale ostatecznie opanowali sytuację już w 3. kwarcie i spokojnie utrzymali prowadzenie do samego końca.

Wyniki niedzielnych meczów 10. kolejki I ligi:

Energa Kotwica Kołobrzeg - Biofarm Basket Poznań 88:77 (14:18, 27:25, 24:12, 23:22)

Energa Kotwica: Madray 25 (11 zb.), Dłoniak 19, Wróbel 19, Staniios 15, Grudziński 5, Kruszczyński 5, Bodych 0, Kanczak 0, Korolczuk 0.

Biofarm Basket: D. Bręk 17, Struski 15, Marek 14, Smorawiński 10, Fatz 8, Rutkowski 7, M. Bręk 6, Wiśniewski 0.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:89 (24:11, 17:32, 12:25, 22:21)

Weegree AZS: Kaczmarzyk 24, Cichoń 16, Ochońsko 14, Krzywdziński 11, W. Leszczyński 4, Dawdo 3, Krawiec 2, Wilk 2, Chodukiewicz 0, M. Leszczyński 0.

Górnik Trans.eu: Zywert 16, Cechniak 15 (10 zb.), Jakóbczyk 14, Kulka 13, Wróbel 11, Pieloch 6, Glapiński 5, Koperski 5, Durski 4, Ratajczak 0.