Facebook / Oficjalny profil CCC Polkowice / Na zdjęciu: Keisha Hampton

EBLK. Keisha Hampton ponownie katem Zagłębia Sosnowiec, CCC Polkowice nadal niepokonane

Krzysztof Kaczmarczyk

CCC Polkowice pokonało CTL Zagłębie Sosnowiec 93:76. "Pomarańczowe" w starciu z Zagłębiem ponownie poprowadziła Keisha Hampton. Przegranym z kolei nie pomogła kolejna "trzydziestka" Sydney Wallace.

Keisha Hampton w pierwszym meczu w tym sezonie CCC z Zagłębiem zdobyła 31 punktów. Tym razem było ich 26 i ponownie była dla rywalek zawodniczką nie do zatrzymania.

"Pomarańczowe" długo nie były w stanie "złamać" dobrze grających sosnowiczanek. Udało się dopiero po przerwie, kiedy w końcu lepiej zaczęła funkcjonować defensywa polkowiczanek.

Atak niemal przez pełne czterdzieści minut spotkania wyglądał przyzwoicie. Weronika Gajda z Aaryn Ellenberg Wiley rozdały 19 asyst, pod koszami dominowała Dragana Stanković, a swoje robiła wspomniana Hampton - w taki sposób podopieczne Karola Kowalewskiego sięgnęły po dziewiąty z rzędu triumf.

Sam Kowalewski obawiał się tego, co w Sosnowcu zaprezentują jego podopieczne. Ostatni mecz w Energa Basket Lidze Kobiet rozegrały dokładnie cztery tygodnie temu. Potem zamiast z przeciwniczkami, walczyły z koronawirusem.

20 strat i trochę zbyt indywidualna gra - to główne przyczyny porażki Zagłębia. Sydney Wallace trzeci mecz z rzędu kończy ze zdobyczą 30 i więcej punktów, ale ponownie nie pozwoliło to na sukces zespołu. Amerykanka przeciwko CCC uzbierała 31 "oczek", 5 zbiórek i 5 przechwytów.

CTL Zagłębie Sosnowiec - CCC Polkowice 76:93 (23:23, 22:30, 15:22, 16:18)

Zagłębie: Sydney Wallace 31, Oumou Toure 13, Monika Jasnowska 12, Katerina Vucković 10, Jessica January 5, Tori Jarosz 5, Aleksandra Wojtala 0, Martyna Jasiulewicz 0.

CCC: Keisha Hampton 26, Dragana Stanković 19 (14 zb), Kamile Nacickaite 14, Aaryn Ellenberg 10, Weronika Telenga 9, Weronika Gajda 8 (11 as), Klaudia Gertchen 7, Sylwia Siemienas 0.