Getty Images / Michael Hickey / Na zdjęciu: T.J. Warren w starciu z koszykarzami Boston Celtics

NBA. Gwiazda "bańki", T.J. Warren kontuzjowany

Patryk Pankowiak

T.J. Warrena czeka przerwa. Jeszcze nie wiadomo ile potrwa, ale skrzydłowy musi przejść operację. Doznał kontuzji stopy.

Indiana Pacers rozpoczęła sezon 2020/2021 od czterech zwycięstw w pięciu meczach, a T.J. Warren wystąpił w czterech z nich i zdobywał średnio solidne 15,5 punktu i 3,5 zbiórki. Teraz czeka go przerwa.

Skrzydłowy doznał złamania przeciążeniowego w lewej stopie i musi poddać się operacji. Klub z Indianapolis poinformował o tym w czwartek. Nie wiadomo jeszcze, ile koszykarz będzie poza grą.

Warren podobne problemy zdrowotne miał już w 2016 roku, ale wtedy chodziło o prawą stopę. Mierzący 203 centymetry zawodnik od 2014 do 2019 roku reprezentował barwy Phoenix Suns, a następnie w wyniku wymiany trafił do Pacers.

27-latek błyszczał podczas wznowienia sezonu 2019/2020 w odizolowanym ośrodku na Florydzie. Warren w sześciu meczach zdobywał 31,0 punktu i 6,3 zbiórki. Miał nawet występ, w którym rzucił aż 53 "oczka" - 19 w samej czwartej kwarcie. Trafił 20 na 29 oddanych rzutów z gry, a w tym aż 9 na 12 za trzy, a Pacers pokonali wtedy 76ers 127:121.