Materiały prasowe / Materiały prasowe / facebook.com/bartekf1h2o.official / Na zdjęciu: Bartłomiej Marszałek

Rozpoczyna się motorowodna Formuła 1. Bartłomiej Marszałek w czołówce kwalifikacji

Michał Gałęzewski

Na jeziorze Toba w Indonezji rozpoczęły się motorowodne mistrzostwa świata Formuły 1 H2O. Piątkowe kwalifikacje na dobrym, piątym miejscu ukończył ubiegłoroczny triumfator Grand Prix Indonezji, Bartłomiej Marszałek.

Do rywalizacji stanęło 17 zawodników reprezentujących dwanaście państw. Wśród nich był zawodnik Orlen Teamu, Bartłomiej Marszałek. Kwalifikacje podzielone były na trzy etapy. W pierwszym wystąpiła cała stawka, w drugim dwunastu zawodników, a w trzecim czołowa szóstka.

Już pierwszy przejazd był udany dla Marszałka, który zajął w nim szóste miejsce z czasem 1:06.090. Polak poprawił się w drugim przejeździe o niemal półtorej sekundy i miał okazję wystąpić wśród sześciu najlepszych o pole position. Najszybszy w kluczowym przejeździe kwalifikacyjnym był aktualny mistrz świata, Szwed Jonas Andersson, Bartłomiej Marszałek z czasem 1:03.742 zajął piąte miejsce i niewiele dzieliło go od trzeciej lokaty.

Harmonogram weekendu jest bardzo napięty. W sobotę zawodników oprócz treningów i briefingów czekają w Indonezji dwa 15-minutowe sprinty, które odbędą się o 4:10 i 4:40 czasu polskiego. W niedzielę o godzinie 4:15 czasu polskiego rozpocznie się Pertamina Grand Prix Indonezji. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na jeziorze Toba Bartłomiej Marszałek wygrał po raz pierwszy w historii wyścig rangi Formuły 1 H2O, a zmagania oglądało na żywo 100 tysięcy osób.