Newspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

"Rozsadza głowę". Wpis Barcelony o "Lewym" to prawdziwy hit

RS

Robert Lewandowski nie przestaje zadziwiać kibiców FC Barcelony. Kataloński klub zamieścił zaskakujący wpis po kolejnym już golu Polaka.

Po przerwie reprezentacyjnej Robert Lewandowski nie stracił formy strzeleckiej. Kadrowicz znalazł się w wyjściowym składzie na starcie z RCD Mallorca i znowu udowodnił swoją wartość na poziomie Primera Division.

W 20. minucie reprezentant Polski otrzymał podanie od Ansu Fatiego, nawinął przeciwnika i strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Predraga Rajkovicia. Bramkarz nie zdołał uchronić drużyny gospodarzy przed stratą gola. W ten sposób zdobył swoją dziewiątą bramkę w lidze hiszpańskiej.

"RL9 jest tak dobry, jest tak dobry, że rozsadza mi głowę" - w mediach społecznościowych FC Barcelona kreatywnie skomentowała trafienie doświadczonego snajpera, nawiązując do utworu "Mickey" z 1981 roku autorstwa Toni Basil.

Od samego początku Lewandowski robi furorę na hiszpańskich boiskach. Po transferze 34-latek stał się kluczowym zawodnikiem w drużynie Xaviego i strzela gole jak na zawołanie.

"ROBERT LEWANDOWSKI DOSKONAŁYM UDERZENIEM DAJE BARCY WCZESNE PROWADZENIE! 0:1" - tak klub zareagował na jego bramkę numer dziewięć w tym sezonie.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)