Łukasz Fabiański niepokonany. West Ham ucieka z niebezpiecznego miejsca

West Ham United oddalił się od strefy spadkowej Premier League. W wygranym 2:0 meczu z Wolverhampton Wanderers ani jednego strzału nie przepuścił do bramki Łukasz Fabiański.

Łukasz Fabiański PAP/EPA / Mark Pain / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
W ostatnim z sobotnich meczów w Premier League doszło do konfrontacji West Hamu United z Wolverhampton Wanderers. Oba zespoły w ostatnich latach reprezentowały Anglię w europejskich pucharach, ale przed ostatnim starciem sąsiadowały na granicy strefy spadkowej.

Aktualnie w pucharach gra West Ham United i przed zespołem z Londynu intensywny okres przed katarskimi mistrzostwami świata. W nim musi połączyć obowiązki na angielskim podwórku z dokończeniem fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Wyzwań nie zabraknie, a pierwszym z nich po przerwie reprezentacyjnej był mecz z Wolverhampton Wanderers.

W poprzednim sezonie w starciach londyńczyków z Wolves zwyciężali gospodarze i decydował o tym jeden gol. Wcześniej w rywalizacji klubów nie brakowało kanonad. W tej dekadzie West Ham potrafił zdemolować przeciwnika 4:0, ale też stoczyć z nim pasjonujące starcie zakończone wynikiem 3:2.

W sobotę West Ham United zdobył prowadzenie strzałem Gianluci Scamacci w 29. minucie i nie pozwalał na odpowiedź gościom. Do tego z powodzeniem bronił Łukasz Fabiański i poradził sobie z trzema strzałami celnymi w pierwszej połowie. Polak do końca meczu pozostał niepokonany, a po golu na 2:0 Jarroda Bowena gospodarze grali z większą swobodą.

West Ham United - Wolverhampton Wanderers 2:0 (1:0)
1:0 - Gianluca Scamacca 29'
2:0 - Jarrod Bowen 54'

West Ham: Łukasz Fabiański - Craig Dawson, Kurt Zouma, Thilo Kehrer, Aaron Cresswell - Tomas Soucek, Declan Rice - Jarrod Bowen, Lucas Paqueta (74' Emerson), Maxwell Cornet (34' Pedro Fornals) - Gianluca Scamacca (66' Michail Antonio)

Wolves: Jose Sa - Jonny, Ruben Neves, Max Kliman - Nelson Semedo, Joao Moutinho, Matheus Nunes (73' Chem Campbell), Rayan Ait Nouri - Daniel Podence (73' Boubacar Traore), Pedro Neto (24' Adama Traore) - Goncalo Guedes (58' Diego Costa)

Żółte kartki: Cresswell (West Ham) oraz Neves, Moutinho (Wolves)

Sędzia: Paul Tierney