PAP/EPA / Luis Tejido / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atletico Madryt

Kolejna niespodzianka w Pucharze Króla. Problemy Atletico Madryt

Michał Piegza

Poznaliśmy ostatnich osiem drużyn, które wywalczyły awans do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Króla. Z marzeniami o trofeum pożegnał się beniaminek La Liga Girona.

W czwartek kolejna drużyna występująca w La Liga pożegnała się z rozgrywkami o Puchar Króla. Girona już może się skupić na walce o utrzymanie w ligowej elicie. Wszystko przez porażkę z grającą na czwartym poziomie rozgrywek w Hiszpanii zespołem Cacereno. Gospodarze wygrali 2:1.

Przed moment pachniało niespodzianką w potyczce grającej na 4. poziomie drużyny Arenteiro z Atletico. Gospodarze prowadzili od 42. minuty, ale goście jeszcze przed przerwą wyrównali po rzucie karnym wykorzystanym przez Yannicka Ferreirę Carrasco.

Po zmianie stron kolejną jedenastkę dla drużyny Diego Simeone zmarnował Alvaro Morata. Na 2:1 Atletico trafiło w 76. minucie za sprawą 19-latka Pablo Barriosa. Goście ostatecznie zwyciężyli 3:1. Wynik gry ustalił Carrasco.

Znamy już wszystkie drużyny, które znalazły się w 1/32 finału. W kolejnej rundzie Pucharu Króla do gry wejdą Real Madryt, FC Barcelona, Betis i Valencia.