PAP/EPA / Miguel Tona / Na zdjęciu: Oihan Sancet

Przełamanie Athletiku. Hat trick Sanceta

Michał Piegza

W La Liga rozpoczęła się 20. kolejka. W piątek przełamał się Ahletic Bilbao, który 4:1 pokonała walczący o utrzymanie Cadiz. Gospodarze zdobyli pierwsze ligowe punkty po trzech porażkach z rzędu.

Piłkarze Athletiku ostatnich tygodni w La Liga nie mieli zbytnio udanych. Drużyna z Bilbao przegrała trzy ostatnie spotkania i europejskie puchary zaczęły się oddalać. Wprawdzie ligowe przegrane Athletic rekompensował sobie w Pucharze Króla, ale w piątek zespół nie mógł pozwolić sobie na kolejne straty.

Rywal był wymarzony. Cadiz walczy o utrzymanie, plasuje się w strefie spadkowej i przede wszystkim gra nierówno.

Potwierdziło się to w Bilbao. Athletic szybko otworzył wynik gry. Goście jednak wyrównali. Do przerwy miejscowi trafili przyjezdnych jeszcze dwukrotnie. Po przerwie dołączyli trzecie. Hat trickiem popisał się Oihan Sancet, ale Robert Lewandowski może spać spokojnie. Gracz z Bilbao w sezonie zdobył do tej pory łącznie siedem goli.

Athletic Bilbao - Cadiz CF 4:1 (3:1)
1:0 - Sancet 10'
1:1 - Escalante 25'
2:1 - Sancet 35'
3:1 - Alvarez 44'
4:1 - Sancet 75'