Getty Images / Sylvain Lefevre / Piłkarze nożni Lille OSC

Lille złe miłego początki. Brest w coraz trudniejszej sytuacji

Michał Piegza

Trzy gole padły w pierwszym meczu 25. kolejki Ligue 1. Walcząca o prawa gry w europejskich pucharach drużyna Lille pokonał niżej notowany zespół Stade Brestois 29.

Piłkarze Lille w trwającym sezonie mają realne szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. W poprzedniej serii zespół przeciwstawił się PSG, z którym ostatecznie przegrał 3:4.

W piątek, na początek 25. serii, rywal był dużo łatwiejszy. Gracze Stade Brestois walczą o utrzymanie, a ostatnio przegrywają swoje mecze.

Potyczka lepiej rozpoczęła się dla gości. W 8. minucie do własnej bramki trafił obrońca gospodarzy Tiago Djalo. Gracze Lille długo nie potrafili odpowiedzieć rywalom. Wyrównać udało się po godzinie gry.

W 80. minucie bramkę na wagę zwycięstwa miejscowych zdobył Alexsandro. W nerwowej końcówce gościom nie udało się odmienić losów potyczki. Przy złym układzie wyników 25. kolejki piłkarze z Brestu mogą się znaleźć w strefie spadkowej.

Lille OSC - Stade Brestois 29 2:1 (0:1)
0:1 - Djalo (sam.) 8'
1:1 - Diakite 60'
2:1 - Alexsandro 80'