WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

Ligue 1. RC Lens bliżej Ligi Mistrzów. 90 minut Frankowskiego

Łukasz Witczyk

RC Lens przybliżyło się do realizacji przedsezonowego celu. Zespół ten wygrał z zajmującym drugie miejsce w tabeli Stade Brestois 29 1:0. Całe spotkanie rozegrał Przemysław Frankowski.

To był hit 25. kolejki Ligue 1. Stade Brestois 29 to największa sensacja tego sezonu. Zespół ten przed tym spotkaniem zajmował drugie miejsce w tabeli, tracąc do Paris Saint-Germain 9 punktów. Z kolei RC Lens sklasyfikowany był na szóstym miejscu. Różnica między tymi zespołami wynosiła 7 "oczek".

Faworyta wskazać było trudno, ale gospodarze doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że porażka może ich dużo kosztować. Celem jest powrót do Ligi Mistrzów, a to da pozycja w czołowej czwórce. Dodajmy, że mecz w podstawowym składzie RC Lens rozpoczął Przemysław Frankowski.

Gospodarze od początku przeważali i częściej potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 32. minucie Lens objęło prowadzenie, a autorem gola był Ruben Aguilar. Do przerwy więcej goli nie padło, co zwiastowało duże emocje w drugiej połowie.

Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. To goście rzucili się do ataków, a Lens skupiło się na grze w defensywie i powstrzymywaniu akcji przeciwników. Goście nie zdołali jednak znaleźć sposobu na obronny mur przeciwników i ponieśli piątą w tym sezonie porażkę.

W innym sobotnim meczu Ligue 1 Olympique Lyon pokonał na wyjeździe FC Lorient 2:0. Oba gole padły w drugiej połowie, a ich autorami byli Nicolas Tagliafico i Mama Balde.