WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marcin Bułka

Czyste konto Marcina Bułki. Kolejny krok Nice

Michał Piegza

Piłkarze OGC Nice coraz bliżej zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach. W meczu 29. kolejki drużyna z Nicei pokonała walczący o utrzymanie zespół Lorient 3:0. Całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Marcin Bułka.

Piłkarze Nice ostatnio w Ligue 1 byli dość chimeryczny. Drużyna walcząca o prawo gry w europejskich pucharach miała problemy z wygrywaniem.

W piątek w meczu 29. kolejki udało się. Rywal był teoretycznie łatwy, ale podwójnie zmotywowany. Drużyna Lorient walczy o utrzymaniu.

W jedenastce gospodarzy nie zabrakło miejsca dla Marcina Bułki. Polak między słupkami nie miał zbyt wiele pracy. Uderzenia gości nie były groźne.

Koledzy Bułki w ofensywie dość szybko otworzyli wynik. Zawodnicy z Nicei prowadzili od 22. minuty. Osiem minut po przerwie padł drugi gol dla miejscowych.

Bezradni gracze gości nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć. Zaczęli ryzykować w tyłach i na minutę przed końcem regulaminowego czasu stracili trzecią bramkę.

W tabeli Ligue 1 zespół Nice umocnił się na 5. miejscu. Natomiast rywale po piątym spotkaniu bez wygranej i trzeciej z rzędu porażce spadli na przedostatnią pozycję.

OGC Nice - FC Lorient 2:0 (1:0)
1:0 - Sanson 22'
2:0 - Boga 53'
3:0 - Guessand 89'