Marcin Bułka znów z czystym kontem. Tak oceniły go francuskie media

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki /  Na zdjęciu: Marcin Bułka
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marcin Bułka
zdjęcie autora artykułu

OGC Nice pokonało w piątkowym meczu FC Lorient 3:0, a Marcin Bułka po raz szesnasty w tym sezonie w Ligue 1 zachował czyste konto. Polak nie miał jednak zbyt wiele pracy, co ma też odzwierciedlenie w notach francuskich mediów.

W tym artykule dowiesz się o:

Zespół Marcina Bułki walczy o miejsce w europejskich pucharach. W piątek OGC Nice zrobiło kolejny krok, aby wciąż liczyć się w grze o rywalizację w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Ekipa z Nicei poradziła sobie u siebie z FC Lorient i wygrała 3:0. Gospodarze dominowali od pierwszej minuty i na niewiele pozwolili swoim przeciwnikom.

Po raz szesnasty w tym sezonie czyste konto w meczu Ligue 1 zachował Bułka. Był to dla niego 29. występ. W pozostałych trzynastu spotkaniach Bułka musiał 22-krotnie wyciągać piłkę z siatki. Dodajmy, że dzięki Polakowi Nice ma najlepszą defensywę w Ligue 1.

Francuskie media doceniły występ Bułki. Jednak to, że nie miał zbyt wiele pracy w starciu z walczącym o utrzymanie Lorient, wpłynęło na wysokość not. Serwis nicematin.com dał mu "szóstkę" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "jedynka" to występ poniżej krytyki a "dziesiątka" - klasa światowa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Prawdziwie mistrzowska feta. Nigdy tego nie zapomną

"Cały czas unikał niebezpieczeństwa. Bronił uderzenia rywali. Nawet będący na spalonym Kroupi nie pokonał go w pojedynku jeden na jeden. To pozwoliło mu na zapisanie 16. czystego konta w sezonie" - czytamy we francuskim serwisie.

Z kolei portal hommedumatch.fr ocenił Polaka na "piątkę". "Prawie nie miał powodów do zmartwień. Lorient było zbyt niezdarne w ofensywie. Nie musiał wykonywać znaczących interwencji, ale był pewien podczas wszystkich swoich interwencji" - dodano.

Z kolei serwis maxifoot.fr dał Polakowi notę 5,5. "Bramkarz OGC Nice nie musiał pokazywać swojego talentu. Przez cały mecz mało się martwił. W swoich interwencjach był poważny. Początkowo był pod presją, ale szybko sobie z nią poradził" - uargumentowano.

OGC Nice zajmuje piąte miejsce w tabeli Ligue 1. W swoim dorobku ma 47 punktów i do czwartej lokaty - gwarantującej grę w eliminacjach Ligi Mistrzów - traci 2 "oczka".

Czytaj także: Szczęsny i spółka jak feniks z popiołów. Choć nic tego nie zapowiadało Pięć goli w Pruszkowie! Zmartwychwstanie Wisły w drugiej połowie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty