Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Żurawskiego, Krychowiaka i Aleksandrowicza

Mateusz Kołtoniak

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Maciej Żurawski (Omonia Nikozja), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) oraz Patryk Aleksandrowicz (AÓ Thrassývoulos Fylís). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 28 Polaków.

Maciej Żurawski zdobył zwycięską bramkę w meczu z Ermísem Aradíppou 2:1 (0:1). Polak pojawił się na boisku w 60. minucie gry, a gola uzyskał w szóstej minucie doliczonego czasu gry, co było jego piątym trafieniem w lidze w obecnym sezonie. Oprócz Polaka gola zdobył także były zawodnik Lecha Poznań Hernán Rengifo, wpisując się na listę strzelców w 73. minucie meczu.

Grzegorz Krychowiak zdobył swojego gola w meczu z Amiens SC 5:0 (2:0). 20-letni pomocnik rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 53. minucie meczu.

Patryk Aleksandrowicz strzelił gola w meczu przeciwko GS Ilioúpoli 2:2 (1:2). Polak rozegrał cały mecz, wpisując się na listę strzelców w 79. minucie spotkania, co było jego pierwszym golem w barwach tego klubu.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu ligowym z Evertonem (1:3)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Sunderland (2:0)

Championship
Grzegorz Rasiak (Reading) - od 63. minuty w meczu ligowym z Blackpool (0:2)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 81. minuty i asysta w meczu ligowym z Middlesbrough (1:0)

Leauge One
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Norwich (2:0)
Wojciech Szczęsny (Brentford) - 90 minut w meczu ligowym z Walsall (1:2)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - 90 minut w meczu ligowym z Colchester (0:1)

Leauge Two
Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu ligowym z Hereford (4:3)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut w meczu ligowym z Austria Kärnten Klagenfurt (4:1)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z KV Mechelen (2:0)

Cypr

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Nea Salamis (0:0)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z Nea Salamis (0:0)
Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Nea Salamis (0:0)
Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - od 60. minuty i bramka w meczu ligowym z Emis Aradippou (2:1)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (OSC Lille) - od 37. minuty w meczu ligowym z Rennes (2:1)

Championnat de France National
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Amiens (5:0)

Grecja

Alpha Ethniki
Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Asteras Tripolis (0:0)
Marek Saganowski (Atromitos Ateny) - od 67. minuty w meczu ligowym z Asteras Tripolis (0:0)
Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - poza kadrą w meczu ligowym z Panthrakikos Komotini (0:2)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - do 63. minuty w meczu ligowym z AO Kavala (1:2)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Panathinaikosem Ateny (2:1)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - poza kadrą w meczu ligowym z Arisem Saloniki (1:0)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut w meczu ligowym z Ergotelis Iraklion (1:1)
Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - 90 minut w meczu ligowym z Skoda Xanthi (2:1)
Łukasz Sosin (AO Kavala) - rezerwowy w meczu ligowym z Skoda Xanthi (2:1)

Beta Ethniki
Patryk Aleksandrowicz (AÓ Thrassývoulos Fylís) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z GS Ilioúpoli (2:2)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Villarreal (6:2)

Holandia

Eredivisie
Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - do 63. minuty w meczu ligowym z FC Groningen (0:2)
Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Heracles Almelo (2:1)

Jupiter Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - do 45. minuty w meczu ligowym z AGOVV Apeldorn (2:4)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Hannover 96 (4:1)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - od 73. minuty w meczu ligowym z SC Freiburg (3:0)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z SC Freiburg (3:0)
Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - nie wystąpił w meczu ligowym z Werderem Brema (2:2)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - nie wystąpił w meczu ligowym z Borussią Dortmund (1:4)
Adam Matuszczyk (1. FC Koln) - nie wystąpił w meczu ligowym z VfB Sttutgart (1:5)

2. Bundesliga
Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - nie wystąpił w meczu ligowym z TSV 1860 München (2:3)

Portugalia

Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - 90 minut w meczu ligowym z Naval (0:1)
Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Porto (1:5)

Rumunia

Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - nie wystąpił w meczu ligowym z Ceahlăul Piatra Neamţ (1:3)
Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - do 77. minuty w meczu ligowym z Ceahlăul Piatra Neamţ (1:3)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Dundee United (1:0)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Dundee United (1:0)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - 90 minut w meczu ligowym z Hamilton Academical (2:0)

Turcja

Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - nie wystąpił w meczu ligowym z Trabzonspor (0:0)