Puchar Króla: Pewne zwycięstwo Barcelony, Sociedad blisko przełamania fatalnej serii

Igor Kubiak

Nie było niespodzianek w środowych spotkaniach 1/8 Pucharu Króla. Spokojne zwycięstwo nad Osasuną Pampeluną odniosła FC Barcelona, dzięki czemu jeszcze w styczniu powinniśmy doczekać się dwóch spotkań pomiędzy Dumą Katalonii i Realem Madryt. W środę po dublecie zaliczyli Cesc Fabregas i Lionel Messi, a trzy asysty zanotował Xavi Hernandez. Na własnym boisku wygrali również gracze Realu Sociedad.

Po wylosowaniu FC Barcelony trener Osasuny Pampeluna Jose Mendilibar stwierdził, że awans będzie praktycznie niemożliwy. Ekipa z Nawarry na Camp Nou prezentowała się bez zarzutów tylko do 14. minuty, kiedy to Xavi Hernandez znalazł na lewej stronie niepilnowanego Cesca Fabregasa, a ten bez problemów otworzył wynik meczu. Po chwili znów asystą popisał się jeden z kandydatów do Złotej Piłki, a były pomocnik Arsenalu Londyn fantastycznym lobem zdobył swojego 13 gola w tym sezonie.

Po bramce gospodarze dalej dominowali na boisku, a piłkarze Osasuny nawet nie potrafili przedostać się pod bramkę Jose Manuela Pinto. Duma Katalonii do przerwy miała aż 80 procent posiadania piłki, jednak przy 2-bramkowym prowadzeniu nie narzucała wielkiego tempa i spokojnie rozgrywała futbolówkę na połowie rywala.

Zobacz bramki ze spotkania Real Madryt - Malaga <-

Po godzinie gry na boisku pojawił się Lionel Messi, który treningi z resztą ekipy rozpoczął dopiero we wtorek. Po chwili Argentyńczyk świetnie minął dwóch rywali zagrał z klepki z Dani Alvesem i w sytuacji sam na sam z golkiperem trafił tuż obok słupka. Reprezentant Albicelestes ostatecznie doczekał się bramki tego wieczoru. Po dokładnej wrzutce Fabregasa głową pokonał Asiera Riesgo. W doliczonym czasie gry trzecią asystę zanotował Xavi, a z 15 metrów technicznym strzałem wynik ustalił Messi. Argentyńczyk w tym sezonie zdobył już 31 bramek we wszystkich rozgrywkach!

Już 19 lat na awans do ćwierćfinałów Pucharu Króla czekają kibice Realu Sociedad. W środę Baskowie poczynili duży krok, aby przełamać tę fatalną serię. Gospodarze zasłużenie wygrali 2:0 z Mallorką, a bohaterem ponownie został Imanol Agirretxe, który w poniedziałek przedłużył swój kontrakt do 2015 roku.

Real Sociedad - Real Mallorca 2:0 (1:0)
1:0 - Aranburu 17'
2:0 - Agirretxe 55'

FC Barcelona - Osasuna Pampeluna 4:0 (2:0)
1:0 - Fabregas 14'
2:0 - Fabregas 19'
3:0 - Messi 73'
4:0 - Messi 90+2'

FC Barcelona: Pinto - Alves, Mascherano, Puyol, Pique - Xavi, Busquets, Thiago - Fabregas (87' Keita), Pedro (60' Messi), Cuenca (74' Sanchez).

Osasuna Pampeluna: Asier Riesgo - Damia, Lolo, Sergio, Raitala - Cejudo (68' Lamah), Nekounam, Timor, Annunziata (84' Ibrahima), Torres (71' Punal) - Leka.

Żółte kartki: Fabregas, Cuenca (Barcelona) oraz Sergio, Nekounam (Osasuna).