Primera Division: Villarreal i Granada zapewniły sobie utrzymanie (wideo)

Konrad Kostorz

Villarreal CF rozgrywa fatalny sezon, ale nie pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. W 36. kolejce Żółta Łódź Podwodna pokonała bezpośredniego konkurenta w walce o utrzymanie, Sporting Gijon.

Szanse na awans do europejskich pucharów definitywnie straciło Getafe, które nie zdołało pokonać zdegradowanego już Racingu. Niewiele brakowało, by goście prowadzili przed przerwą, ale Papakouli Diop zmarnował w 26. minucie karnego.

W Primera Division zostaje beniaminek z Granady, który pokonał Espanyol. Drużyna z Katalonii po raz drugi z rzędu dostarczyła punkty potrzebującym - w weekend uległa aż 0:3 Sportingowi. Bohaterem został Nigeryjczyk Odion Ighalo, który zdobył swojego 5. i 6. gola w sezonie.

"O 6 punktów" grano w Gijon. Sporting, by zachować szanse na utrzymanie, musiał co najmniej zremisować z Villarreal. Decydująca okazała się sytuacja z 42. minuty, gdy obrońca Gregory sfaulował w polu karnym Rubena, a jedenastki nie zmarnował Marcos Senna. Asturyjczyków pogrążył Hernan Perez po akcji Borjy Valero. Dzięki zwycięstwu drużyna z El Madrigal wyprzedziła w tabeli Rayo Vallecano.