Holandia: Zwycięska asysta Klicha z Feyenoordem (wideo)

Maciej Kmita

Po półtorarocznej przerwie w grze na najwyższym poziomie [tag=17583]Mateusz Klich[/tag] wraca do profesjonalnej piłki w dobrym stylu. Polak przyczynił się do zwycięstwa FC Zwolle z Feyenoordem Rotterdam (3:2)

Przed tygodniem w meczu z Twente Enschede (1:1) Klich zaliczył na tyle obiecujący 45-minutowy debiut w holenderskim klubie, że już w kolejnym spotkaniu znalazł się w wyjściowym składzie. W I połowie starcia z 4. w tabeli Eredivisie Feyenoordem Polak grał na prawej pomocy, by po zmianie strony operować w środku pola.

Zwolle już po siedmiu minutach gry prowadziło 2:0 za sprawą samobójczego trafienia Graziano Pelle i gola Darylla Lachmana. W 33. i 34. minucie w odstępie kilkudziesięciu sekund Pelle z nawiązką odkupił swoje winy i doprowadził do wyrównania. Bramkę na 2:1 zdobył "nożycami", a na 2:2 celną "główką" po centrze z rzutu rożnego.

Na kwadrans przed końcem meczu Zwolle wywalczyło rzut rożny, z którego dośrodkował Klich, a jego centrę na zwycięskiego gola zamienił Denni Avdić.

"Klichy" rozegrał pełne 90 minut.

To pierwsze ligowe zwycięstwo Zwolle od czterech kolejek, dzięki któremu wydostało się ze strefy spadkowej, spychając do niej Rodę JC Kerkrade Mateusza Prusa, Filipa Kurto i Mikołaja Lebedyńskiego.

FC Zwolle - Feyenoord Rotterdam 3:2 (2:2)
1:0 - Pelle (sam.) 2'
2:0 - Lachman 7'
2:1 - Pelle 33'
2:2 - Pelle 34'
3:2 - Avdić 75'
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.