Gol Tomasza Gruszczyńskiego w lidze Luksemburga

Wojciech Święch

W weekend w Luksemburgu odbyła się pełna 7. kolejka miejscowej ekstraklasy. W ramach tej serii spotkań mistrz kraju, Football 1991 Diddeleng, zmierzył się w niedzielę na wyjeździe z SC Fola Esch. Zdecydowanymi faworytami spotkania byli przyjezdni.

Beniaminek długo skutecznie stawiał opór drużynie Football 1991 Diddeleng. Kibice zgromadzeni na trybunach Stade Émile Mayrisch do przerwy nie zobaczyli żadnej bramki. Dopiero w 64. minucie faworyzowani goście cieszyli się z trafienia. Wówczas do siatki trafił Gruszczyński. Polski napastnik w bieżącym sezonie ligowym zdobył już pięć goli. Wynik meczu na 2:0 dla F91 ustalił w 83. minucie Tony Vairelles.

Zespół aktualnego mistrza Luksemburga zajmuje w chwili obecnej 3. miejsce w tabeli Nationaldivisioun ze stratą trzech punktów do lidera rozgrywek - FC Déifferdeng 03.

SC Fola Esch - Football 1991 Diddeleng 0:2 (0:0)
0:1 - Gruszczyński 64'
0:2 - Vairelles 83'