Holandia: Asysta Milika, zwycięstwo Ajaksu

Maciej Kmita

W niedzielnym meczu 16. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością FC Utrecht 3:1. [tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag] tym razem nie zdobył bramki, ale za to zaliczył asystę.

Wobec kontuzji stawu skokowego, której przed tygodniem doznał Kolbeinn Sigthorsson, Arkadiusz Milik mógł być pewnym występu w wyjściowym składzie. Polak tym razem nie wpisał się na listę strzelców, ale zaliczył swoją trzecią ligową asystę w sezonie. W 20. minucie zagrał prostopadle z głębi pola do Davy'ego Klaassena, a ten wykorzystał podanie Polaka i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Utrechtu podwyższył prowadzenie Ajaksu na 2:0.

Milik przebywał na boisku do 85. minuty, gdy zastąpił go Richairo Zivković. Jego dorobek w bieżącym sezonie Eredivisie to osiem bramek i trzy asysty w 10 występach, a licząc wszystkie rozgrywki, mana koncie już 17 trafień i siedem asyst w 17 występach.

Po zwycięstwie z Utrechtem Ajax wskoczył na fotel lidera Eredivisie, spychając z niego PSV Eindhoven, ale klub Philipsa swój mecz 16. kolejki rozpocznie o 14:30, a do tego ma w zanadrzu zaległe spotkanie 14. serii z Feyenoordem Rotterdam, które zaplanowano na 17 grudnia.

W 2014 roku Ajax czekają jeszcze dwa mecze - 18 grudnia z Vitesse Arnhem w Pucharze Holandii i 21 grudnia ligowy z Excelsiorem Rotterdam.

Ajax Amsterdam - FC Utrecht 3:1 (2:1)
1:0 - Serero 16'
2:0 - Klaassen 20'
2:1 - Rubin 35'
3:1 - El Ghazi 65'