Old Firm Derby dla The Bhoys! - relacja z meczu Celtic Glasgow - Rangers

Celtic Glasgow wygrał 2:0 z Rangersami i tym samym The Bhoys awansowali do finału Pucharu Ligi. Były to pierwsze od niemal trzech lat Old Firm Derby.

W tym artykule dowiesz się o:

Ostatnie Old Firm Derby odbyły się 29 kwietnia 2012 roku. WówczasCeltic Glasgow na własnym stadionie pokonał Rangersów 3:0. Od tamtego czasu kibice w Szkocji są byli spragnieni wielkich emocji. Wszystko spowodowane było tym, że The Gers w związku z problemami finansowymi zostali dwa lata temu zdegradowani do najniższej klasy rozgrywkowej. [ad=rectangle] Los chciał, że ekipy spotkały się w półfinale Pucharu Ligi. Pierwsza część gry przebiegała pod dyktando zawodników z Celtic Park. The Bhoys swoją przewagę udokumentowali już w 10. minucie, kiedy to piłkę głową do bramki rywali skierował Leigh Griffiths. Na kolejną bramkę kibice nie musieli czekać długo. W 31. minucie świetnym strzałem popisał się Kris Commons i podwyższył wynik na 2:0.

Rangersi w żaden sposób nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Craiga Gordona. Druga kontrola była w pełni kontrolowana przez Celtic Glasgow. Podopieczni Ronny'ego Deili nie podkręcali tempa i spokojnie wyczekiwali na końcowy gwizdek spotkania.

W spotkaniu gołym okiem widać było różnicę, jaka dzieli obie drużyny. Wydaje się, że musi upłynąć jeszcze sporo czasu, żeby Rangersi mogli nawiązać wyrównaną walkę z Celtikiem.

Tym samym w finale Pucharu Ligi The Bhoys zmierzą się z Dundee United. Mecz ten jest zaplanowany na 15 marca.

Celtic Glasgow - Rangers 2:0 (2:0) 1:0 - Leigh Griffiths 10' 2:0 - Kris Commons 31'

Celtic: Gordon - Lustig (84' Matthews), Denayer, van Dijk, Izaguirre, Brown, Bitton, Commons, Johansen, Stokes (74' Forrest), Griffiths (68' Guidetti)

Rangers: Simonsen - Foster, McCulloch, McGregor, Wallace, Aird (46' Daly), Law, Black, Hutton, Smith, Miller (81' Clark).