PAP

Serie A: Czwarty kolejny mecz Interu bez zwycięstwa

Konrad Kostorz

Drużyna Roberto Manciniego wyraźnie spuściła z tonu i znów nie zdobyła kompletu punktów. Tym razem mediolańczycy zostali zatrzymani na Stadio Renzo Barbera w Palermo.

Inter po porażce z Fiorentiną (1:4) oraz remisach z Sampdorią (1:1) i Juventusem (0:0) nie zdołał pokonać Palermo. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się Sycylijczycy, ale Samir Handanović zachował czyste konto. Po przerwie do ataków przystąpili Nerazzurri i objęli prowadzenie - po dokładnym dograniu Jonathana Biabiany'ego Ivan Perisić nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki.

Palermo szybko odpowiedziało, a na listę strzelców wpisał się Alberto Gilardino, który zmienił tor lotu piłki po strzale Franco Vazqueza. Inter kończył pojedynek w osłabieniu po czerwonej kartce Jeisona Murillo, ale mimo to stworzył sytuacje do zapewnienia sobie zwycięstwa. Nie wykorzystali ich jednak Fredy Guarin, Stevan Jovetić oraz Biabiany.

Inter w pierwszych dziewięciu spotkaniach strzelił tylko dziewięć goli, tracąc zaledwie siedem bramek. Podopieczni Roberto Manciniego wciąż nie grają więc efektownie i mają problemy w ofensywie.

Ostatnie miejsce w tabeli opuściła Bologna po pokonaniu na wyjeździe beniaminka Carpi FC 1909. Kamil Wilczek nadal pauzuje z powodu kontuzji.

US Palermo - Inter Mediolan 1:1 (0:0)
0:1 - Perisić 60'
1:1 - Gilardino 66'

Palermo: Sorrentino - Struna, Gonzalez, Andelković - Rispoli, Rigoni (90+4' Czoczew), Maresca, Hiljemark (64' Quaison), Lazaar (81' Daprela) - Vazquez - Gilardino.

Inter: Handanović - Nagotomo, Miranda, Murillo, Telles - Guarin, Medel, Kondogbia (55' Biabiany), Perisić - Jovetić (85' Ranocchia), Icardi (78' Ljajić).

Czerwona kartka: Murillo /79' za drugą żółtą/ (Inter).

Carpi FC 1909 - Bologna FC 1:2 (1:0)
1:0 - Letizia 24'