II liga: Radomiak postrzelał Olimpii Elbląg. ŁKS w opałach

Facebook / RKS Radomiak Radom / Na zdjęciu: mecz piłkarzy Radomiaka Radom

Po efektownym zwycięstwie 4:0 z Olimpią Elbląg piłkarze Radomiaka są tuż za trzecim w tabeli ŁKS-em. Łodzianie nie poradzili sobie w meczu beniaminków z Garbarnią Kraków.

Po zmianie trenera Jerzego Cyraka na Grzegorza Opalińskiego piłkarze Radomiaka Radom mają bilans trzy zwycięstwa i jedna porażka. Po nieudanym meczu w Łodzi potrzebowali tylko czterech dni na powrót do równowagi i koncertowy występ na własnym stadionie. Wynik na 4:0 ustalił w 79. minucie Damian Szuprytowski, którego poprzednim klubem była Olimpia Elbląg. Radomiak wywarł presję na trzecim w tabeli ŁKS-ie, z którym zrównał się punktami.

Łodzianie nie poradzili sobie w meczu beniaminków z Garbarnią Kraków. W pierwszej połowie byli jeszcze w stanie odpowiedzieć na gola zespołu z Małopolski, ale po przerwie już nie. Do wyniku 2:1 doprowadził Tomasz Ogar. Krakowianie po cichu wykręcają bardzo ciekawe statystyki. Z 25 punktami zdobytymi w tym roku znaleźli się na szczycie tabelki rundy wiosennej. ŁKS jest w niej dopiero na 11. miejscu. W zanadrzu ma zaległy pojedynek z Błękitnymi Stargard, do którego dojdzie w środę.

Błękitni trochę zmniejszyli zagrożenie swoim spadkiem. Drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego przełamała się po czterech porażkach z rzędu i zwyciężyła 3:2 z ROW-em 1964 Rybnik. Stargardzianie zmieniają swoje oblicze jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W środku tygodnia zaprezentowali się beznadziejnie w meczu z Legionovią Legionowo. W niedzielę byli w stanie strzelić trzy gole teoretycznie mocniejszemu przeciwnikowi.

Faktem stała się degradacja Gwardia Koszalin po porażce 0:1 z Gryfem Wejherowo. Tylko matematyka trzyma w lidze rozbitą 0:3 Legionovię Legionowo przez Stal Stalowa Wola. Pozostać na szczeblu centralnym próbuje wciąż MKS Kluczbork. Po wygranej 1:0 z GKS-em Bełchatów traci on dwa punkty do bezpiecznego miejsca w tabeli.