PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Bruno Alves (z prawej) oraz Mauro Icardi (z lewej)

Serie A: Inter Mediolan odblokował się. Zmiennik przerwał długą niemoc

Lautaro Martinez strzelił pierwszego gola dla Interu Mediolan w lidze włoskiej od 29 grudnia. Drużyna Luciano Spallettiego zwyciężyła 1:0 z Parma Calcio 1913.

W tym roku Inter Mediolan strzelił osiem goli, tyle że sześciokrotnie skierował piłkę do bramki pierwszoligowca Benevento Calcio w Pucharze Włoch. Kiedy mierzył się z przeciwnikami z elity skuteczność uczestnika Ligi Europy była fatalna. W styczniu potrafił pokonać jedynie golkipera Lazio z rzutu karnego po 125 minutach męczarni.

W pierwszej połowie meczu w Parmie nie zanosiło się na przełamanie. Inter posiadał piłkę przez 60 procent czasu, ale nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką Luigiego Sepe niż gospodarze w polu karnym Samira Handanovicia. Najbliżej zmiany wyniku był w 21. minucie Gervinho, który po zbiegnięciu z lewego skrzydła w pole karne Interu huknął w poprzeczkę.

Na początku drugiej części dali o sobie znać uśpieni liderzy z Mediolanu, czyli Mauro Icardi, Ivan Perisić oraz Radja Nainggolan. Byłego reprezentanta Belgii zatrzymał Luigi Sepe, a było to pierwsze celne uderzenie Interu. W 54. minucie podopieczni Spallettiego cieszyli się z gola, jednak ten został anulowany, ponieważ Danilo D'Ambrosio wpakował piłkę do siatki ręką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 77. minucie Luciano Spalletti wprowadził z ławki rezerwowych na boisko Lautaro Martineza i była to złota zmiana trenera Interu. Nie minęło 150 sekund i Argentyńczyk przerwał wielką niemoc ofensywy Nerazzurrich. Lautaro dostał podanie prostopadłe od Radji Nainggolana, nie dał się przepchnąć w polu karnym i huknął prawą nogą pod poprzeczkę bramki beniaminka.

Trafienie zmiennika dało Interowi wyczekiwane od początku roku zwycięstwo w lidze. Jednocześnie pierwsze w Parmie od blisko pięciu lat. W tej kolejce nie stracił on kawałka swojej przewagi nad drużynami marzącymi o zepchnięciu go z podium w tabeli.

Parma Calcio 1913 - Inter Mediolan 0:1 (0:0)
0:1 - Lautaro Martinez 79'

Parma: Luigi Sepe - Simone Iacoponi, Bruno Alves, Alessandro Bastoni, Riccardo Gagiolo - Juraj Kucka (84' Mattia Sprocati), Matteo Scozzarella (77' Leo Stulac), Antonino Barilla - Luca Siligardi (58' Jonathan Biabiany), Roberto Inglese, Gervinho

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Stefan de Vrij, Milan Skriniar, Kwadwo Asamoah - Matias Vecino, Marcelo Brozović - Joao Mario (77' Lautaro Martinez), Radja Nainggolan (88' Roberto Gagliardini), Ivan Perisić - Mauro Icardi (90' Cedric Soares)

Żółte kartki: Gagliolo, Biabiany (Parma) oraz Vecino, Nainggolan (Inter)

Sędzia: Massimiliano Irrati