Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: załamany Vinicius Junior

Oficjalnie: fatalna wiadomość dla Realu Madyt. Vinicius Junior nie zagra przez kilka tygodni

Jakub Artych

Nawet do końca sezonu może pauzować Vinicius Junior. To efekt kontuzji, której nabawił się podczas rewanżowego starcia 1/8 Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam (1:4).

"Po badaniach przeprowadzonych na naszym piłkarzu przez służby medyczne Realu Madryt zdiagnozowano zerwanie więzadła stawu piszczelowo-strzałkowego w prawej nodze" - poinformowała oficjalna strona Królewskich.

Przypomnijmy, iż Vinicius Junior jeszcze w pierwszej połowie meczu z Ajaksem Amsterdam musiał opuścić boisko. Początkowo Brazylijczyk przekonywał po końcowym gwizdku, że jego uraz nie jest bardzo poważny. Diagnoza dla 18-latka jest jednak fatalna.

Według hiszpańskich mediów, młody skrzydłowy nie zagra przez minimum dwa miesiące. Może się również zdarzyć, że w sezonie 2018/19 nie zobaczymy go już na hiszpańskich boiskach. Oprócz tego Vinicius Junior nie weźmie udziału w marcowym zgrupowaniu reprezentacji Brazylii.

Vinicius to jeden z największych talentów światowego futbolu. Kilka miesięcy temu trafił do Realu za 45 mln euro. W połowie sezonu wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i zbiera pozytywne recenzje za swoje występy. Brakuje mu skuteczności, ale imponuje szybkością i zaangażowaniem w grze.

W obecnych rozgrywkach wystąpił w 33 meczach, w których strzelił 7 bramek oraz zaliczył 13 asyst. Jego wartość szacuje się na 70 mln euro.